• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Трябват ми човек да огъне две тръби. Тъй като не намерих къде в Пловдив, моля някой да помогне.
Естествено си плащам. Работата е наистина малко. Разбирам, че е по-скоро въпрос на услуга, няма как да се очаква "печалба". Може би, ако някой работи във фирма където могат да свършат работата..., "малко частно" :)
Две тръби черни, шевни по 30 см, ф25 и 2 мм дебелина на стената. Огъването е като коляно с по-един отвор за болт М7.

Ако не сте от Пловдив, ми ги пращате с куриер. Трябва ми коректен човек.
Радиусът трябва да е възможно по-малък, но да не се скъса тръбата. Основното което ме интересува е посочените размери и отворът да е за М7.
Трябват ми два такива детайла.
Прикачен файл:
TUBE.JPG
tube
TUBE.JPG (32.7 KиБ) Видяна 2752 пъти
Чираче - майстор
Когато се иска нещо, коректно е да се каже какво е предназначението на детайлите. Според мен коляно с толкова малък радиус не може да се огъне. Предлагам да си закупиш две стандартни колена Ф25, и заварчик да ти ги завари по метода ВИГ. Ако усилението от заварката е проблем, може да се изпили.
Никъде не съм посочил радиус. Очевидно чертежът ви е заблудил, но затова съм написал възможно по-малък радиус. След огъване трябва да се получи формата от чертежа - несъмнено с по-голям радиус. Ако няко може да ги изработи, нека ми пише на лична с цена без доставка и това е. Некоректо е да говорите за коректност, когато някой си плаща за услуга - не влизам в "спор", само факти. Иначе разбирам, защо няма желаещи, но в крайна сметка е същото като да влезеш в магазин и да излезеш само с пакетче солети. Това ти тряба, това си купуваш.
tsenkov - специалист
Колега, иди във Ангел Стоилов там имаше рекламни брошурки на една фирма която се занимава със огъване на тръби. Мисля че се намираше в с.Труд но не знам къде е.
ZEDYCUS - майстор
Tръби огъват в по големите центрове за смяна на ауспуси. :wink: Има един майстор в Брестник с тръбогиб, преди време ми огъва за полото. :partyman:
Не съм с кола. Ангел Стоилов е на 20 км. за такси не може и да говорим, особенно предвид работата. Също така шевните черни тръби се продават цели, а това са 6 м. Тоест нямам самата тръба. Там режат само безшевни - цената и е пф-ю-ю.
За с. Труд, мисля, че беше ЕТ"Савас", но от човек ходил знам, че с такава дреболия не се занимава. Разбираемо и все пак, невсички имаме фирми.....
Може ли адресът на такъв център за ауспуси.

Добре де. Дали ще се получи със загряване - до червено. Виждал съм как се прави с онова дебелото арматурно желязо.
/Това в случай, че не намеря кой да свърши работата и все пак намеря да купя тръба./

п.п.
В България да майсториш е истински подвиг.
ESPACE - майстор
Необходимо ли е да е толкова тънкостенна? И какви са тези шевни тръби ф25? Сигурно има, но масовото е 3/4" - 26,9. Иди до ВАС Метал, мисля че имаха ф26 безшевни и режат. Тия се огъват без проблем с тръбогиб. Не че шевните не се огъват но вече си зависи от стоманата, а и тези 2мм стена е тънко. С обикновен тръбогиб е почти изключено да стане.
ZEDYCUS - майстор
Нямате ли пункт за скрап в с.Труд, отиди си харесай някоя тръба. Може да попаднеш и на подходяща огъвка. Продават на левче килото. :partyman:
Не се бях сетил за пунктовете за скраб. Очевидно друг начин няма. Успешна седмица на всички.
griffin - майстор
Ако може да нагряваш тръбата може да изрежеш по голямо парче натъпчи го хубаво с пясък и го затапи от двата края ама хубаво така че пясъка да не може да излезе. После нагряваш и огъваш така няма да сплескаш тръбата.
  • 1
  • 2

Тема "Огъване на тръби." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: