Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Ми то и най обикновено радио си бачка в близост до заварчните машини!На работното ми място радоито ми е на около полвин метър от машините ама си слушам по цял ден без проблем ,е вярно че не всички станции се хващагт без смущения ,но все пак си слушам!
Мавруда К. Мерловска
Здравейте отново,

трябва да си взема електрожен за домашна употреба. Дребни заварки, конструкции за асми, подпорки и пр. Да може да заварява тръби, винкели и армарура. До сега съседа ми идваше с неговия електрожен, качен на количка, защото тежи сигурно над 100кг., но ми е неудобно всеки път, когато се наложи да разкарвам стареца. Той горкият, докато дойде и сяда да си почине.
Прочетох някоя и друга страница за инверторните електрожени, почти нищо не разбрах, влязох и по страниците на производителите от линковете в подписите им и установих, че имам нужда от помощ.
Тези най-малките ще свършат ли работа и имат ли си всичко необходимо в комплекта?
Kirilpm - специалист
Защо не си вземеш един трансформаторен 140-160А?Качествен такъв тежи около 25КГ и не е непосилен за носене.За сметка на това са практически вечни,не се нуждаят от никаква подръжка и почистване.Предполагам ще работиш само с рутилови електроди?
koveslav - майстор
Kirilpm написа:
Защо не си вземеш един трансформаторен 140-160А?Качествен такъв тежи около 25КГ и не е непосилен за носене.За сметка на това са практически вечни,не се нуждаят от никаква подръжка и почистване.Предполагам ще работиш само с рутилови електроди?
+1 !
Мавруда К. Мерловска
Kirilpm написа:
Защо не си вземеш един трансформаторен 140-160А?Качествен такъв тежи около 25КГ и не е непосилен за носене.За сметка на това са практически вечни,не се нуждаят от никаква подръжка и почистване.Предполагам ще работиш само с рутилови електроди?
Благодаря много. Бихте ли ме насочили към конкретен модел, моля.
DMN - майстор
А кой ще заварява и кой ще го носи?
Kirilpm - специалист
Ми едва ли ще го качва на айфеловата кула.Моя от години има две колелца монтирани директно на електрожена и една дълга дръжка от арматура 10мм,нещо като количка за сакове,хем кабелите си навивам на дръжката,хем се катери лесно по стълби с 2х10м кабели и 5м захранващ рядко ми се налага да го вдигам някъде.А като марка бих заложил на Кракра втора ръка или някой друг Български електрожен.Аз ползвам трансформаторен,руски без марка,през живота му може би са минали половин тон електроди през него кусурите са били почистване на медните пластини на превключвателя и смяна на захранващ кабел и ръкохватка.
DMN - майстор
Въпросът ми беше към Мавруда К. Мерловска :) . Оставам с впечатление, че е жена, затова питам - кой ще заварява и кой ще го носи. Тъй като пита тя, не мога да разбера, тя ли ще заварява и ще го носи. Ако е така има и инверторни електрожени, които са много по-леки и подходящи за домашна употреба, а цените им са вече доста достъпни. Много е обсъждано по този въпрос. Щото за жена, 25кг. хич не са малко, говоря по принцип.
Мавруда К. Мерловска
Аз никога не съм заварявала нищо, а ММ е компютърен специалист и е само по тънките работи :). Смятам за начало съседа да заварява, а ако мога и аз да се науча покрай него... А може ли да ми предложите конкретен модел инверторен електрожен.
Относно килограмите, ако електрожена е на количка 25 кг мога да ги премествам, но не и да ги вдигам. Имам едни асми за киви, които са високи 2.5м и предполагам, че кабелите са достатъчно дълги.
От друга страна съм практически неограничена като средства и искам да взема нещо надеждно, без поддръжка и лесно за употреба, но не искам да купувам "екстри", които никога няма да използвам.
pansim - майстор
Без да посочвам конкретен модел за да се приеме като нарочна реклама, ще кажа, че да си купиш в днешно време трансформаторен електрожен е като да искаш да си купиш 40 годишна Лада.
За домашна употреба повече от 150А е напълно излишно.
Успех с избора и не бързай! Мисли, чети, и пак мисли. По форумите има доста информация, но за съжаление още повече откровенни глупости и лъжи.
Дано успееш да отсееш полезното и вярното.

Тема "Съвет в избора на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: