Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Soldat - помощник
Здравейте ! Търся калай/тинол на прах или готова паста... Ама не някой да ми ги подарява, (или да си ги правя сам), а магазин, откъдето да си купя готови подобни неща.

Целта е да се опитам да лепя месингови апликации върху месингова повърхност.
От един американски сайт си купих сребърен и месингов припой на паста (solder paste), но първо е скъпо, и второ е безмислено месинга да се нагрява толкова много, залепването с калай също ще е достатъчно. Имам обмазан и обикновен тинол, но не съм майстор и си мисля че с прах или с паста вероятно ще ми е по-лесно...
Имам и горелка с МАР газ, защото, както сами разбирате, с поялник не става.
Нямам само необходимата майстория, но какво пък, никой не е идеален... :yawinkle:

А най-лесно разбира се, ще е някой да ми ги лепи срещу заплащане... С удоволствие ще приема и такива предложения, даже това повече ме устройва.
Приемам и всякакви други идеи...

Прикачен файл

001.jpg
kabel96 - специалист
Дай една примерна снимка какво искаш да се лепи.
edemy2001 - специалист
Soldat написа:
Здравейте ! Търся калай/тинол на прах или готова паста... Ама не някой да ми ги подарява, (или да си ги правя сам), а магазин, откъдето да си купя готови подобни неща.
....
А най-лесно разбира се, ще е някой да ми ги лепи срещу заплащане... С удоволствие ще приема и такива предложения, даже това повече ме устройва.
Приемам и всякакви други идеи...
http://store.comet.bg/Catalogue/SOLD/So ... AiOiIxMCJ9
или ако желаеш ми прати ЛС - за акъл :-D или работа!
shotik - майстор
Аз имам пръчки композиция , с която да се лепи , но не съм сигурен дали това ти трябва, пиши дали искаш или не . Аз съм от София ,ти не си написал от къде си .
sstefanov - майстор
Би трябвало да стане и с обикновен припой. Когато се загреят детайлите ги калайдиваш обилно по цялата запоявана повърхност и после ги притискаш докато са горещи. Излишният припой ще изтече навън.
Soldat - помощник
Така, извинявам се, бях си на вилата, а и някои от нещата ми още не са готови...

В общи линии, първата задача е залепването с калаен припой на по една или две месингови апликации върху 40 бр. месингови кутийки, на 2 серии по 20 бр. Кутийките са с размер 100 х 70 мм., апликациите - 97 х 67 мм., т.е. покриват целия капак на кутийката.

Капачетата на кутийките трябва да се обезмаслят или да се тръкнат с фина шкурка или домакинско телче, за да стане по-лесно запояването.
След това се лепят апликациите, както е показано на снимките. Трябва и да се почистят от остатъчен калай. Това е...

Ако се намери някой мераклия да лепи 20 бр. кутийки с по една апликация на капачето, да дава оферта на ЛС, ако не, ще се пробвам сам, или ще ги дам на титулярния лепач... Причината да не му ги давам е, че ми работи други, далеч по-сложни неща, и не искам да бъркам неговото и най-вече моето време с подобни дреболии.

Ето и снимките :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тема "Търся калай/тинол на прах или паста" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: