• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Andri01 - майстор
Разпределяне тук-там: кутии,рафтове,чекмеджета,торбички и опис/ кое къде е /. той си виси над масата. Е,това не попречи да си загубя магнитния ъгъл за заварки или нещо друго! :(
Анонимен1
В един клип в Ютуб гледах един американец си снимаше с телефона(смартфон) и използваше някакво приложение да описва в коя кутия/кашон какво има. Така като му потрябва нещо само въвежда какво му трябва и то му казва в кой кашон/кутия е. Същото може да се направи и на обикновен компютър, снимаш, описваш в един документ съдържанието на всеки кашон/кутия и след това като ти потрябва отваряш документа и търсиш къде е. Малко е тромаво като процедура, но при много неща и особено такива, които не трябват всеки ден мисля, че ще върши работа.
Andri01 - майстор
Да,ама трябва да си сложа компа в гаража! :? Аз съм ги описал в тефтер,по азбучен ред. Но съм сигурен,че може да се измисли е нещо по-функционално !
Pgv64 - специалист
Според мен и едно въртящо шлосерско менгеме ще допълни масата.
koveslav - майстор
Andisi написа:
Да, точно това имахме предвид като я огъвахме, да не падат разни неща и същевременно да подсили плота на огъване. Ламарината се оказа доста яка и абканта започна да изпуска, та не е идеално прав ръба, но ще върши работа и така. Сега остава да сложа плота отзад за инструментите, луминисцентната лампа, контакти и още малко има за боядисване.
Единственото неудобство,което може да изпитвате при монтаж на таблото с инструменти на самия тезгях е това,че при вибрации по масата,инструментите също вибрират и често падат.Второ,видях че масата е на колела-работата с пила и ножовка е много неприятна при незастопорена маса,а това са основни шлосерски операции.
ZEDYCUS - майстор
Ако двете колела са със спирачка няма да има проблем при рязане с ножовка. На вилата и абрихта и банцига са с застопоряващи се колела(по две), и се работи без опаснот от местене. Там си е опасно ако мръдне, ще иде някой пръст в талаша. :rolleyes:
Иначе може да добави две шпилки с гумена стъпка, гледам има място на планката за краката и да ги застопорява като работи. По 1- 2 лв е бройката, скоро взимах за тезгяха и аз. Изображение
Анонимен1
Да, даже 3 от колелата са със спирачка. Трябваше 4 да са, но в магазина бяха ми дали едно обикновено. Масата е достатъчно тежка и дори едно колело да се фиксира пак не мърда. Иначе това за вибрациите не го бях съобразил. Ще видя как ще е като започне да се ползва и ако трябва ще ги доукрепвам.

Zedycus да това е добра идея, аз мислх да сложа подобни на долния плот на шкафа за допълнително укрепване, но не можах да намеря.

Pgv64 - много исках такова да взема, но хубавите са доста скъпи. Намирах и по-евтини в Olx но доставката е солена. Ако изкочи нещо разумно, може да сложа.
Славей Иванов - помощник
Прикачен файл:
3.JPG
3.JPG (74.71 KиБ) Видяна 1961 пъти
Прикачен файл:
2.JPG
2.JPG (69.65 KиБ) Видяна 1961 пъти
Здравей колега . Изпращам ти снимка на моята шлосерска маса направена от мен ,така както са ме учили преди 30 години .Малко е разхвърляно но жената ме хвана да правя зимнина :lol: та закъсах . Помни правилото за височината на масата -като застанеш до менгемето и свиеш лакътя на ръката кокалчето трябва да опре менгемето!
Успех!!!
Pgv64 - специалист
Прикачен файл:
Снимка0107.jpg
Прикачен файл:
Снимка0056.jpg
Ето и моето масе :-D ! Нарочно е с пълнеж от 4 см дебела слоеста дървесина за да не подскачат инструментите като прасна с чука по менгемето (леко де) или хвръля същият на масата след уцелен пръст :lol: . Застопорил съм я в пода с три метални дюбела в бетона и четвърти в страничната колона до менгемето! Така е супер стабилна .
  • 1
  • 2

Тема "Шлосерска маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: