• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Анонимен1
Здравейте колеги,

Искам да споделя с вас изработката на една маса за металообработка. Материалите са изцяло подръчни с изключение на водачите за чекмеджетата, които закупих от olx.

Прикачен файл

WP_20150529_18_49_40_Pro.jpg Оформихме рамките за краката.

Прикачен файл

WP_20150523_14_08_56_Pro.jpg Монтирахме краката и продължихме с укрепването на масата.

Прикачен файл

WP_20150523_10_39_52_Pro.jpg След това започнахме с оформянето на рамката.

Прикачен файл

WP_20150517_14_57_35_Pro.jpg Продължихме с нарязване на страниците.

Прикачен файл

WP_20150517_13_41_39_Pro.jpg Започнахме с подготовката на суровините за новата маса. За целта използвахме една стара маса от винкели 8смх8см8х4мм:
Анонимен1
Продължаваме с изработката:

Прикачен файл

P7260070.JPG В процеса на работа, решихме че може да сложиме допълнителен рафт на който от долната страна ще монтираме луминисцентна лампа за масата. А отгоре ще е рафт.

Прикачен файл

P7260069.JPG Монтирани са чекмеджетата и вратите за долната част.

Прикачен файл

WP_20150613_19_02_42_Pro.jpg Тук се вижда вече оформента рамка заедно с колелата и задния стелаж за инструменти.

Прикачен файл

WP_20150517_13_41_32_Pro.jpg Подготвихме и плота за масата. 2мм ламарина огъната на абкант.

Прикачен файл

WP_20150530_15_34_21_Pro.jpg Заварихме планките за колелата, на които ще се движи количката.
Последна промяна от Анонимен1 на нед юли 26, 2015 10:16 pm, променено общо 1 път.
Анонимен1
И още:

Прикачен файл

P7260074.JPG Монтирания плот и основата на менгемето. Трябва да дупчиме с две бормашини заради дебелината на елементите, иначе щеше да прегреят. Доста бургии се предадоха в процеса.

Прикачен файл

P7260073.JPG Монтажа на плота. За целта използвахме болтове М8 и М6 и доста дупки. На всяко място където се слагат болтовете има усилване от винкели 4смх4смх2мм. Като под менгемето има рамка, която да държи самото менгеме.
Анонимен1
Това е, ако има въпроси относно изработката съм насреща.
ZEDYCUS - майстор
=D> Стабилен и тежък се е получил.
Този ръб отстрани на плота няма ли да пречи при по големи детайли. Равен мисля, че ще е по практично.
koveslav - майстор
Зависи от шлосерските задачи-такъв ръб пречи на падането на детайли.Има го и на фабричните шлосерски и монтьорски маси.А един колега си беше направил от винкел улей в предния край на плота на масата,пак против случайно падане и губене на дребни детайли и инструменти,търколили се по нея.Зависи от задачите!
Анонимен1
Да, точно това имахме предвид като я огъвахме, да не падат разни неща и същевременно да подсили плота на огъване. Ламарината се оказа доста яка и абканта започна да изпуска, та не е идеално прав ръба, но ще върши работа и така. Сега остава да сложа плота отзад за инструментите, луминисцентната лампа, контакти и още малко има за боядисване.
koveslav - майстор
Браво.Страхотно се получава,успех!
angelfilev - специалист
Andisi написа:
Да, точно това имахме предвид като я огъвахме, да не падат разни неща и същевременно да подсили плота на огъване. Ламарината се оказа доста яка и абканта започна да изпуска, та не е идеално прав ръба, но ще върши работа и така. Сега остава да сложа плота отзад за инструментите, луминисцентната лампа, контакти и още малко има за боядисване.
Отлично, хубава маса! Дори и много инструменти да имаш, без добра маса и ред не става, мъка е.
Както пишат и колегите важно е какви операции ще се изпълняват и е добре да напишеш нещо по въпроса.
Моята маса е мноооого стара, предполагам от преди 09.09.1944г. Плота е с размер 3800х1000мм и е направен от дъбови талпи 50 мм. Отдолу 6 чекмеджета и шкафове под тях.
Проблема който никога не съм решил е как да подредя всичко, на плота, в чекмеджета и шкафове да не е винаги претрупано.
Ще ми бъде интересно колегите да споделят опит как си подреждат инструментите, електроуреди, болтове, гайки, шайби от всякакви системи и размери, шкурки, претриващи пасти, абразиви, бояджийски материали, флюсове и електроди, химикали и безброй други.
Най много ме депресират всевъзможни нужни, полунужни, може би някога нужни части и възли от електро и механо уреди, материали. Често не ги намирам когато са нужни, а стават нужни след поредната чистка. :)
Анонимен1
Идеята на масата е по-скоро да бъде универсална. Да не ползвам дърводелския тезгях за тежки и мръсни неща. Някъде където ще може да се чука спокойно.

Относно реда и аз съм на това мнение, затова тук съм предвидил 3 чекмеджета, 1 рафт и 2 плоскости за окачане на инструменти. Ако някой има друга идея относно организация нека сподели.

Закона за всеобщата гадост е винаги в действие, точно като нямаш вече дадено нещо се сещаш за какво може да ти потрябва. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Шлосерска маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: