• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
Въпроса е по скоро към г-н dragozow.
Значи, реших да си закупя пендула Метабо. Отидох с специализиран магазин, и си избрах модел с диаметър на диска Ф350 мм. Обаче дилъра там ми каза, че е задължен да ме предупреди за евентуалния риск не само за този, а въобще за всички марки. Давал отклонение в срязването във вертикална равнина до 2,5 мм на 40 мм сряз. Вярно ли е това?
ZEDYCUS - майстор
Това да не е отрезна машина за рязане на метал с карбофлексов диск, те режат така както описваш. Миналата година рязахме с модел на Девалт крака за ферми 10см и не ставаха перпендикулярни. :partyman:
Чираче - майстор
Именно. А аз си мислех, че ще си облекча работата. Тогава е по-добре да си режа с малкия ъглошлайф с диск 1 мм.
mitko64 - майстор
Има една хватка при отрезните машини. Винаги се опитваме така да разкойваме винкелите, да няма отпад., но съм забелязал, че ако отпада е примерно под 10мм, диска се криви към малкото съпротивление, откъм отпада. То и нямат кой знае какви точни настройки тези машини, но разчитаме с електрода да попълниме.
Фитилчо - майстор
За право рязане - лентова ножовка.

Тези кривят така е... особено ако натискаш и диска поддава настрани.

Лентовата ножовка също криви ако натиснеш по силно, но е много по добре от тази,която описваш.
radius - майстор
Пък аз се ядосвам, че лидълската ми стойка за 125мм криви, както и да настройвам. Че и с диск 1мм режа, явно на ръка е по-точно. И се питам за какво ми е тази стойка...
Чираче - майстор
Г-н Драгозов отговаря в други теми от форума, но тая я подминава. Защо ли?
Kumay - майстор
Чираче написа:
Г-н Драгозов отговаря в други теми от форума, но тая я подминава. Защо ли?
А има ли какво да ти отговори? Другите колеги изясниха - кривенето е от дисковете, не от машините.
И зависи от качеството на диска и качеството на оператора!
evil - специалист
Чираче написа:
Именно. А аз си мислех, че ще си облекча работата. Тогава е по-добре да си режа с малкия ъглошлайф с диск 1 мм.
:) Определено не е по-добре
idunno - специалист
Не си заслужава да се купува такова нещо, не реже добре под 45 градуса, дискът като се поизноси, а не е като да не се износва, трябва да го ползваш все за малки неща, алтернативата е около хиляда лева и аз се бях засилил да я взема, но ми се наложи да кроя квадратни профили рифел 3мм и разни планки 10 мм дебели и със Спаркито (230 мм) всичко стана ок.Понякога човек трябва да разчита на това което има.
Не, че не ми хрумва да си взема плазма, но и там няма пълно щастие.Но е дневен ред, особено,ако се застоя в металите. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за пендула" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: