• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Тани - модератор
profesionalist_wood написа:
Аз не знам колко ще струва да боядисам колонна бормашина със червен металик като цена :?
Боята и лака ще ти струват около 10 ~15 лева, а ако си купиш един литър някаква друга "блажна боя" ще ти струва почти толкова. Подготовката за боядисване ще ти струва като време и средства еднакво, независимо от крайното покритие дали е металик или не. Единствената разлика е, че за металика ще ти е необходим пистолет и компресор, докато другите бои може да ги боядисаш с валяк или четка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ти сам да си боядисваш, аз къде те забих в камера.... ами колко ти е голяма машинката? Тези, дето продават боите ще ти кажат точно колко ще ти покрие
Ено време бях яко фен на такива пинизи :-)
profesionalist_wood - майстор
Ами машинката е тази .Снимката е от нета. Размечтах се като гледах по History Channel „Американски реставратори„

Прикачен файл

2876860_51110918_big.jpg
2876860_51110918_big.jpg (31.59 KиБ) Видяна 1045 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако ще работиш с машинката, не е добра идея да си я пръскаш сам... това зеленото е печено и издръжливо.
В магазинчетата за автобои със смесители могат да ти я напълнят в спрей флакони. Знай, че разходът с флакон е по-голям. Това, ако си нямаш пистолет качествен. Неумелите ръце също увеличават разхода.
И .... подготовката на основата е супер важна, ма това май го работиш
Цената на боята зависи от цвета и марката...
В Пловдив какъв струг видяаааах.... цяло мазе в ремъци и шайби и колелета, той плачеше за червен металик. Сигурно вече са го претопили. Работещ беше и поддържан :-(
Andri01 - майстор
Кораб ,постройка 44-та,Норвегия. Машинната работилница : един DC ЕД на 110v. монтиран горе в ъгъла,ремъци задвижват : струг,бормашина,фреза,компресор. Всичко това естествено със съединители и всичко си работеше все още през 76-та година!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ама красиво бе, очите ми останаха. Има ли пловдивчани тук?
profesionalist_wood - майстор
Умирам за струг за метал направо. Една моя неосъществена мечта все още
  • 1
  • 2

Тема "Възстановяване стар пендел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: