• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
idunno - специалист
fore - майстор
Точно търсех темата.
gogo7777 - майстор
И за какво ти е......давай по същество
danaec - специалист
Незвам дали е за тук или в раздел смях.
Патила на един пишман заварчик - аз :-D .
Дадоха ми една кутия електроди, били стоманени.От време на време ми се налага да направя някоя безотговорна 'заварка''.
Слагам електрод и се почва светкането.В началото добре, не ме изненадва разпалването и почти не ми залепва електрода.При втори опит за продължаване на заварката се почва едно чукане с електрода, не ти е работа.В повечето случаи залепи или ме стряска разпалването и прекасвам заварката :-D .Обаче му намерих цаката, чуквам електрода в цимента няколко пъти.Пада шлеката от него, при следващото поднасяне към матеряла за заварка тръгва кото нов :lol:
Голем смех е.
Salvador - специалист
Не е нормално това. Или машината е кофти, или елетродите. Има различни видове електроди.Има и един фактор "загряване" на електрода, което се прави върху парче отпадъчен метал, с цел да ти е горещ електрода като започваш да заваряваш крайния детайл. С нормална техника и качествени електроди заваряването е само въпрос на малко опит и контрол над движенията. Само за пример-вкъщи заварчика е сестрата на майка ми. Вече на 71 години.Работила е на площадките на АЕЦ-а в Козлодуй. Трети разряд. Все още може да се подпише с електрожена...нищо, че активно го е работила това преди повече от 20 години.
idunno - специалист
С нормална техника и качествени електроди заваряването е само въпрос на малко опит и контрол над движенията
Като човек не разбира все мисли,че нещо е лесно.
Колкото до запалването на стоманените електроди се палят с драскане и когато се палят отново се чукват да падне шлаката, както колегата сам е открил, затова и тези електроди се прилагат на определени места-в смисъл асмълъкът или портата няма нужда да се заваряват с подобни електроди там и рутиловите си вършат рабаота.
genko7 - напреднал
Добра вечер на всички.Наложи ми се да заварявам винкел дебел 1 см към метална плоча дебела 1,5 см закачена на стена така че заварките бяха вертикални.Пробвах с електроди 2,5 и 3,2 мм променях и ампеража на електрожена ама каквото и да пробвах заварките ми ставаха като напръскани на точки прекъсващи се , не съм професионален заварчик любител съм но искам консултация къде бъркам или какво да променя за да се получи нямам много възможност за проби,забелязах че с тънките електроди се получава някаква заварка ама много тънка сякаш метала от електрода е не достатъчен а ако задържа по дълго време става на капки но пак на места стават прекъснати. Благодаря.
gogo7777 - майстор
Заварявай отдолу нагоре, като се стремиш да топиш двата ръба на детайлите.
agj - майстор
Доста дебел тоя винкел ми се вижда!1см. :?Пък плочата и тя!
idunno - специалист
Малко за заваряването на дебели детайли във ветикал:
Прави се като се скосяват детайлите на принципа V или срещуположно V.Скосяването се прави така че основата на скоса (на V-то )да е поне дебелината на елктрода с който се прави кореновия шев.Оставя се широчина в основата на V-то клкото дебелината на електрода- около 2мм.Детайлте се прихващат,заварява се кореновия шев с базичен елктрод 2,5 мм - при вертикал държейки електрода относително перпендикулярно шева се нанася, като движенията са като елхичка, като се глед да се запълни образувалата "круша"-щирочината между детайлите когато се разтопява.Шевът не се прекъсва и се зачистава с флекса след полагането му, за да няма шлакови включвания.Запълването се прави на веднъж или два пъти или повече с 3,25 базичен елктродпрезастъпвайки половината от всеки предходен шев.
На вертикал кореновия шев с 2,5 мм се кара на около 65-70 ампера.Запълването с тройка електрод- около 90-100 ампера.
Лесно е за обяснение, но ако няма човек опит е добре да пробва на някакви други детайли и като е убеден в способностите да продължи върху този който му е важен.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "заваряване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: