• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
4i4kotrevi4ko - специалист
joe007 написа:
П.С. Писал си размера на газовата дюза а дебелината на материала който заваряваш не.
2-2.5mm

Притеснявам се от гледната точка на това какво ползват повечето в клиповете в ю-тъп. По-къс електрод, лентичка вместо тел добавъчен, а дюзите им са по-дълги и с по-малък диаметър.

Лошото е, че уж автоматичното палене попрекъсна изведнъж. Сега се пали с чукване :?
Щеше да е добре ако имах под ръка някой с опит да направи тест на апарата (DC Arc/TIG само с потенциометър за големината на тока).
agj - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
Притеснявам се от гледната точка на това какво ползват повечето в клиповете в ю-тъп. По-къс електрод, лентичка вместо тел добавъчен, а дюзите им са по-дълги и с по-малък диаметър.
Явно си гледал клип в който са заварявали нещо по специално,за което добавъчен материал са намира трудно,а иначе заварването с лентички никъде никой не препоръчва особено пък с лентички отрязани от основния метал!Но има изключения естествено !
Виж този клип :arrow: http://vbox7.com/play:f0c680c2&al=2&vid=9355694 -той е точно по въпроса за който питаш,изгледай и другите части на филма има какво да се научи !
4i4kotrevi4ko написа:

Лошото е, че уж автоматичното палене попрекъсна изведнъж. Сега се пали с чукване :?
Щеше да е добре ако имах под ръка някой с опит да направи тест на апарата (DC Arc/TIG само с потенциометър за големината на тока).
Няма много за тестване ,връткаш потенциометъра и заваряваш ,е има значение и разхода на газ (нито малко ,нито много) ,явно си си купил от евтините китайски апарати за около 300-400лв.пък и не си първия случай на който се разваля безконтактното палене… явно ще трябва ремонт!
4i4kotrevi4ko - специалист
Добре, а в кой сервиз ще препоръчате да занеса апарата, за да го тестват и оправят?

Ясно е, че не е като Miller-a на чичака от видео-уроците, но поне да се добавят някои неща като допълнително обдухване след спиране на дъгата и евентуално смяна на шланга с такъв за автоматично подаване и слагане на фидер, но при TIG ... Абе, не знам, номерът е да не е много скъпо - долу-горе още 400-500лв да се хвърлят.
agj - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
Добре, а в кой сервиз ще препоръчате да занеса апарата, за да го тестват и оправят?

Ясно е, че не е като Miller-a на чичака от видео-уроците, но поне да се добавят някои неща като допълнително обдухване след спиране на дъгата и евентуално смяна на шланга с такъв за автоматично подаване и слагане на фидер, но при TIG ... Абе, не знам, номерът е да не е много скъпо - долу-горе още 400-500лв да се хвърлят.
Ако апарата е като този Изображение
или подобен, то той си има автоматично обдухване на електрода, а ти може би говориш за затихване на дъгата което е доста различно !
А какъв фидер искаш да слагаш не знам !?Може би искаш такова чудо ? ИзображениеТакова нещо може да се намери като самостоятелно устройството за допълнително подаване на добавъчния тел в Редко и при дистрибуторите на GYS http://www.gys.fr/spip.php?page=produit ... 14&lang=en ! Но по добре ще е да гледаш още няколко пъти филма на брадатия чичко и да посвикнеш да работиш с наличното ти оборудване защото според мен за домашно ползване апратчето си е добро и в този си вид .Относно ремонта много зависи от кой край на България си ,всеки що го добър сервиз мисля че ще може да го отремонтира
4i4kotrevi4ko - специалист
Абсолютно същия е :mrgreen: И да, имах предвид за 10-секундното обдухване след спиране на тока от клипа на чичака.

Иначе съм в София, а идеите ми за апарата не са точно за свободното време след работа. Имам две малки изделия, първоначално за лично ползване, проектирани на *****, теглихме чертата донякъде за разходите и предпочетохме да се хванем сами да си ги заваряваме :)

А цената на тези модули за телоподаване каква е?
agj - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
Абсолютно същия е :mrgreen: И да, имах предвид за 10-секундното обдухване след спиране на тока от клипа на чичака.

Иначе съм в София, а идеите ми за апарата не са точно за свободното време след работа. Имам две малки изделия, първоначално за лично ползване, проектирани на *****, теглихме чертата донякъде за разходите и предпочетохме да се хванем сами да си ги заваряваме :)

А цената на тези модули за телоподаване каква е?
За цената на тези модули нямам никаква представа.Всяко нещо си има предназначение ,на това нещо предназначението е промишлено т.е.стотици бройки на ден ,силата му е във детайли подлежащи на ротационно заваряване ,тръби и други подобни комбинирано с ротационна машина или приспособление въртящо детайлите. Ето ти все пак клипове за да си създадеш представа : http://www.youtube.com/watch?v=jQIJr-6o ... re=related
, общо взето при ръчно заваряване нито ще ти вдигне производителността нито качеството ,но все пак ти си правиш избора ….аз изрязвам само мнението си!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G03UrHzGwzw[/youtube]
sek.1 - специалист
Честно казано не виждам много каква работа ще ти върши това при ВИГ заваряване освен за някаква автоматизация на голяма серия еднотипни детайли . При този тип заваряване усета и синхрона между двете ръце е изключително важен като при газопламъчното заваряване .
gogo7777 - майстор
Подкрепям горния пост. Приспособлението се ползва когато ръкохватката се връзва на "трактор" или за орбитална заварка (позиция). Обаче апарата трябва да има високочестотен диапазон за заваряване със съответните настройки. Другото което е, детайлите трябва да са струговани, фрезовани или там каквато обработка е необходима. Фаска, чело, провар (разтояние или луфт), ъгъл на скосяване, дълбочина на скосяване и т.н.
Бразилеца от клипа представя самоделно приспособяване на такова устройство, но не е достатъчно убедим :-D . Между другото е доста слаб заварчик :-D .А и в Бразилия нямат ли стандарт за цвета на бутилките. Тези сини бутилки с кво ли ги е напълнил... :-D
agj - майстор
gogo7777 написа:
. Приспособлението се ползва когато ръкохватката се връзва на "трактор" или за орбитална заварка (позиция). Обаче апарата трябва да има високочестотен диапазон за заваряване със съответните настройки. …
Пълни глупости !Ти изобщо виждал ли си такова нещо …явно не си !
gogo7777 написа:
. Бразилеца от клипа представя самоделно приспособяване на такова устройство, но не е достатъчно убедим :-D . Между другото е доста слаб заварчик :-D .А и в Бразилия нямат ли стандарт за цвета на бутилките. Тези сини бутилки с кво ли ги е напълнил... :-D
Ти по добър заварчик ли си ? И ако бразилеца не беше ти показал какво е това едва ли щеше да знаеш че има такова устройство…!
Смееш се на бразилеца но май и ние трябва да се смеем на теб! :lol:
gogo7777 - майстор
Ти изобщо виждал ли си такова нещо …явно не си !
Какво да съм виждал :?: . Не само, че съм виждал, а и съм заварявал с такова. И мога да ти кажа, че изобщо не е удобно. А може би "трактора" те притеснява и сигурно ти не си виждал такова животно :-D
Дали съм по-добър от бразилеца не мога да съм сигурен верно е:-D , но от това което веждам на клипа ми стига......С това си вадя хляба почти цял живот. За да не бъда голословен ще ти дам жокер.......аз когато заварявам държа сам да контролирам ваната (горе, долу, пълна, празна и т.н). Смей се колкото си искаш.
И ако бразилеца не беше ти показал какво е това едва ли щеше да знаеш че има такова устройство…!
Мдааа, винаги има първи път. Само, че аз го скивах това "нещо" преди 15 да не кажа и повече години :-D .

Айде сега кажи ти барал ли си ръкохватка и ако ДА то ме светни как ще завариш тръба (100% контрол) и ще направиш декорацията с това приспособление :-D .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

Тема "заваряване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: