• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sek.1 - специалист
На времето гледах една автоматизирана линия за заваряване на казани за бойлери само че МИГ - МАГ . Въпреки че този тип заваряване носи повече компромиси и там проблемите нямаха край . Двете дъна на бойлера много рядко съвпадат идеално точно с диаметъра на средната част и пропуска при тези луфтове го заваряваха на ръка . В общи линии единя цех с автоматите вадеше почти толкова продукция или по малко от другия който заваряваха на ръка въпреки че при ръчното пращаха по кривите заготовки .
gogo7777 - майстор
Трябва да е било доста отдавна. Сега е недопустимо на МИГ МАГ да се заваряват бойлери. Има такива роботи обаче, които се справят ама поне в България още не съм срещал :-D . заварката с посредствен МИГ МАГ апарат не издържат теста още на пенетрана :-D . Не че е невъзможно да се постигне "перфектната заварка", но има голяма доза риск. Мине ли контрол няма проблеми.
4i4kotrevi4ko - специалист
Аз в случая не виждам проблем да е автоматизирано подаването, при положение че стените на тръбите са тънки и едно трепване на ръката, с която подавам, ще направи доста голям проблем. Със шланга нямам грижи, в момента сравнително добре съм уцелил ъгъла и тока/количеството аргон. Проблемът всъщност е големите ванички - ако сте виждали велосипедни рамки от стомана, ще знаете че са 2-3мм широки заварките.
gogo7777 - майстор
Проблемът всъщност е големите ванички
Не знам на какъв материал тренираш :-D . Снимай нещо заварено от теб за да ти помогнем. Трябва ваната да я водиш равномерно и не по-широка от заваръчната зона. Ако заваряваш с черна тел газта я сложи на 5-6 литра/мин.. Ампеража зависи от дебелината на детайла и от това колко бързо заваряваш :-D
joe007 - специалист
gogo7777 написа:
Трябва да е било доста отдавна. Сега е недопустимо на МИГ МАГ да се заваряват бойлери. Има такива роботи обаче, които се справят ама поне в България още не съм срещал :-D . заварката с посредствен МИГ МАГ апарат не издържат теста още на пенетрана :-D . Не че е невъзможно да се постигне "перфектната заварка", но има голяма доза риск. Мине ли контрол няма проблеми.
Защо е недопустимо да се заваряват бойлери на МИГ-МАГ ?
4i4kotrevi4ko - специалист
Това са размерите на заварките
http://easternbikes.com/m/photos/Frame% ... loseup.jpg

За съжаление нямам в момента с какво да ги снимам качествено, но при мен стават два пъти по-големи.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Ти изобщо виждал ли си такова нещо …явно не си !
Какво да съм виждал :?: . Не само, че съм виждал, а и съм заварявал с такова. И мога да ти кажа, че изобщо не е удобно. А може би "трактора" те притеснява и сигурно ти не си виждал такова животно :-D
Дали съм по-добър от бразилеца не мога да съм сигурен верно е:-D , но от това което веждам на клипа ми стига......С това си вадя хляба почти цял живот. За да не бъда голословен ще ти дам жокер.......аз когато заварявам държа сам да контролирам ваната (горе, долу, пълна, празна и т.н). Смей се колкото си искаш.
И ако бразилеца не беше ти показал какво е това едва ли щеше да знаеш че има такова устройство…!
Мдааа, винаги има първи път. Само, че аз го скивах това "нещо" преди 15 да не кажа и повече години :-D .

Айде сега кажи ти барал ли си ръкохватка и ако ДА то ме светни как ще завариш тръба (100% контрол) и ще направиш декорацията с това приспособление :-D .
Дължа извинение,малко си изтървах нервите.. но обяснението с ръчното заваряване ми липсваше -наистина не е удобно ,не вдига нито производителност нито качество, но все пак може да се практикува ,а силата на това устройство наистина е в ротационно заваряване но с перфектно подготвени краища на детайлите !Явно мисълта ни е една съща но начина на обясненията са различни….та както и да е важното и че в спора се ражда истината ….а тя е че устройството няма да помогне на колегата 4i4kotrevi4ko да си завари по качествено детайлите ,за което той май продължава да настоява но избора си е негов ,аз и в по предните постове му го казах .
Последна промяна от agj на нед ное 11, 2012 4:33 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
Относно заваряването на бойлери с МИГ-МАГ сигурно има роботи който се справят но със сигурност тези в България или не са от тях или „командването” на тези роботи нещо не е наред :-D ,защото заварките на бойлерите с МИГ-МАГ са пълна скръб #-o :-D , поне тези които аз съм виждал и ремонтирал.
gogo7777 - майстор
Няма проблеми :-D . Не съм от тези дето се засяга.
Защо е недопустимо да се заваряват бойлери на МИГ-МАГ ?
Ами такива са изискванията вече. Заварката минава 100% контрол, МИГ МАГ-а не прави достатъчен провар и са налице подрези. Не, че ще тече или няма да издържи тест с налягане :-D , просто не му се вярва на него. Другото което е, при бойлери, котли, балони и др. подобни двата детайла се заваряват с луфт (заедно със скосяването) не по-малък от дебелината на материала и задължително се карат най-малко три шева----корен, пълнеш и декорация. Това при МИГ МАГ-а ще е мнооого трудно. Има роботи, които са на принцип подобен на МИГ МАГ, безфлюсово заваряване, но там нещата са други и зе заварява почти всичко.
в България или не са от тях или „командването” на тези роботи нещо не е наред
Не са от тях :-D . Стари развалени, побългарени. Абе за нищо не стават :-D
sek.1 - специалист
gogo7777 написа:
Трябва да е било доста отдавна. Сега е недопустимо на МИГ МАГ да се заваряват бойлери. Има такива роботи обаче, които се справят ама поне в България още не съм срещал :-D . заварката с посредствен МИГ МАГ апарат не издържат теста още на пенетрана :-D . Не че е невъзможно да се постигне "перфектната заварка", но има голяма доза риск. Мине ли контрол няма проблеми.
То сега с друго не заваряват бойлери . Манитела (фланеца) на третата снимка е заварен на ръка другото е на автомат . Установките са на Кемпи . То друг бърз и високопроизводителен метод освен МИГ - МАГ да заваряваш ламарина 2 - 2.5 мм няма . ВИГ е всичко друго но не и бърз метод .

Прикачен файл

v8pzci.jpg
v8pzci.jpg (43.14 KиБ) Видяна 4781 пъти

Прикачен файл

oqvdrm.jpg
oqvdrm.jpg (22.48 KиБ) Видяна 4781 пъти

Прикачен файл

mjuyab.jpg
mjuyab.jpg (18.99 KиБ) Видяна 4781 пъти

Прикачен файл

2ue70xu.jpg
2ue70xu.jpg (16.96 KиБ) Видяна 4781 пъти

Прикачен файл

2qtzjuh.jpg
2qtzjuh.jpg (17.21 KиБ) Видяна 4781 пъти
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "заваряване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: