• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sek.1 - специалист
4i4kotrevi4ko написа:
Този бензинов филтър може ли да се почиства, или трябва нов?
Тоя филтър струва 2 - 3 лева и не се запушва с години . Няма смисъл да го чистиш .
4i4kotrevi4ko - специалист
Аз взех няколко такива - с хартия или мрежичка, цени от 1 до 3лв. Обаче всички са пластмасови и лепени, та ако тръгна да стягам маркуча със скобичките ще ги спукам.
agj - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
Аз взех няколко такива - с хартия или мрежичка, цени от 1 до 3лв. Обаче всички са пластмасови и лепени, та ако тръгна да стягам маркуча със скобичките ще ги спукам.
Споко ,няма да ги спукаш ,особено ако стягаш по внимателно!Но ако сложиш такъв пластмасов филтър е важно да внимаваш да не го удариш , настъпиш или да изпуснеш нещо тежко върху него тогава наистина ще се счупи или спука ….!Явно не ти хареса идеята с цигарения филтър!?
sek.1 - специалист
Стягай спокойно тези филтри са от много здрава пластмаса няма да се счупи .
4i4kotrevi4ko - специалист
agj написа:
Явно не ти хареса идеята с цигарения филтър!?
Притеснявам се да не влизат власинки от филтъра, не за друго.
agj - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
agj написа:
Явно не ти хареса идеята с цигарения филтър!?
Притеснявам се да не влизат власинки от филтъра, не за друго.
Слагай не бой се !
4i4kotrevi4ko - специалист
Опа, пак ще питаме :mrgreen:

Има ли някакъв начин да се направи така, че при заваряване на 60-65A с DC апарат [аргон/2mm електрод/2mm добавъчен материал/4ти номер дюза] шевовете да са с ширина не повече от 2.5-3mm?
На мен само ми се разлива и става доста по-голям. Добавъчният материал е взет от РЕДКО за черни метали, ама де да знам ... В книжката на Тонгов няма нищо по въпроса как да се контролира размерът на шевовете при ръчен TIG :sad:
joe007 - специалист
4i4kotrevi4ko написа:
Опа, пак ще питаме :mrgreen:

Има ли някакъв начин да се направи така, че при заваряване на 60-65A с DC апарат [аргон/2mm електрод/2mm добавъчен материал/4ти номер дюза] шевовете да са с ширина не повече от 2.5-3mm?
На мен само ми се разлива и става доста по-голям. Добавъчният материал е взет от РЕДКО за черни метали, ама де да знам ... В книжката на Тонгов няма нищо по въпроса как да се контролира размерът на шевовете при ръчен TIG :sad:
:-D Ами начина е..... "ръчичка". Размера на шева зависи най-вече от ампеража,дължината на дъгата и скоростта на заваряване.
П.С. Писал си размера на газовата дюза а дебелината на материала който заваряваш не.
agj - майстор
joe007 написа:
4i4kotrevi4ko написа:
Опа, пак ще питаме :mrgreen:

Има ли някакъв начин да се направи така, че при заваряване на 60-65A с DC апарат [аргон/2mm електрод/2mm добавъчен материал/4ти номер дюза] шевовете да са с ширина не повече от 2.5-3mm?
На мен само ми се разлива и става доста по-голям. Добавъчният материал е взет от РЕДКО за черни метали, ама де да знам ... В книжката на Тонгов няма нищо по въпроса как да се контролира размерът на шевовете при ръчен TIG :sad:
:-D Ами начина е..... "ръчичка". Размера на шева зависи най-вече от ампеража,дължината на дъгата и скоростта на заваряване.
П.С. Писал си размера на газовата дюза а дебелината на материала който заваряваш не.
Напълно съм съгласен със joe007 . Освен ампеража,дължината на дъгата и скоростта на заваряване,дебелината на материала също е от значение ! Общо взето нещата стоят така –при нисък ампераж , висока скорост,и къса дъга може да се получи тесен и висок шев но проникването ще е минимално или слабо .
Не е лошо да пуснеш снимка на шева !Но така както си го описал може да се каже че скоростта ти е бавна и дъгата дълга .
http://www.youtube.com/watch?v=zWdgEaXW ... re=related
Изгледай това според мен е доста полезно после малко практика и асмалъка ще стане преди да се усетиш успех.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 19

Тема "заваряване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: