Нека намерим най-тънките цени.
mitko64 - майстор
Циркуляра е старият модел 1300А1, поне от снимката. Снимката пък е взета от сайта, не се знае дали е същият модел или просто е качена. Този модел(новият 1350 също) има даже константна електроника. Цената му не помня, новият излезе август месец и цената му беше 88лв(и два диска). http://www.promooferti.com/%D0%BB%D0%B8 ... %B3%D1%83/
griffin - майстор
Да взех стъпаловидните и резачките за тапички. Просто не съм успял да ги тествам и за това си трая :-D, производство на AWD. Поне на гледане изглеждат много добре направени и добре заточени.

Прикачен файл

IMG_20150126_072210.jpg

Прикачен файл

IMG_20150126_072153_2.jpg
EDI - майстор
prascho написа:
Еди,

как се работи с тези фрезери. Трябва плавно да се натиска без много напрежение или? Най-вероятно се получават големи сили на триене на границата между метал и дърво. Температурата сигурно разказва играта на острието? Колко линейни метра може да се мине с фрезера преди да му се даде почивка.

П.П. Циркулярът бива ли го?
Прасчо, скоро някой колега беше дал линк към една книга с основи на фрезоването, но не се сещам къде беше.Може да я потърсиш, вътре има много полезни неща.А иначе общо казано, инструмента не се напъва, само се води.Фрезера си реже сам, просто се натиска равномерно, сам ще усетиш, като порежеш малко, какъв да е натиска за различните фрезери.Инструмента се нагрява силно при много високи обороти и по-твърдо дърво.Дали са високи и дали фрезера е остър си личи по детайла, започва да почернява дървесината от прегряването.Колко метра без почивка е условно, зависи от дървесината, заточването на фрезера, стружката, която подаваш да един пас, зависи и от самата ти фреза.Няма някакви стриктни правила, въпрос на усет с времето.
themask - специалист
Специано за Прасчо и тези, които не си записват: :lol:

http://torbwine.com/Stuff/Router_Book.pdf

:partyman:
stan73 - майстор
Ако някой знае линка за книгата, за която писа Еди, моля да го шерне тук, че и аз, а вероятно и доста други колеги не сме ползвали досега такава фреза. Благодаря предварително !

П.П. "themask", благодаря много ! :partyman:
mitko64 - майстор
griffin написа:
Да взех стъпаловидните и резачките за тапички. Просто не съм успял да ги тествам и за това си трая :-D, производство на AWD. Поне на гледане изглеждат много добре направени и добре заточени.
Благодаря за информацията! В Германия се изчерпаха за 3 дни, няма ги и онлайн. Ще ги чакаме тука, ако ги пуснат с дремела, верта и поялника.
fore - майстор
Колеги на колко време горе долу се повтарят промоциите на тези машини ?

Щото естествено фрезата е изчерпана. Да съм следял в брошурите за следващата фреза.

То в нашият Лидъл в 8,30 сутринта бяха 5 кутии само.
teon - специалист
...що, да не търсиш фреза?
fore - майстор
Не ми е най важният инструмент. Но сигурно ще взема когато има.
prascho - майстор
Щото ако търсиш, човекът от "Самоков" има 10 броя :-D .

П.П. Само да добавя, че във форума се уредихме с 50% гратис. С две думи от 158лв като махнем 50% = 79 лв :mrgreen: Звънни по телефона; кажи, че си от форума и чуй как ще реагира. :lol:
Последна промяна от prascho на пон яну 26, 2015 3:11 pm, променено общо 1 път.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: