Нека намерим най-тънките цени.
iivanov - майстор
Ползвал съм такава фрезичка. Става за плитко прекопаване на редови култури. Иначе , ако някой си мисли , че ще я пусне на основна обработка , ами... :finga: Форе , доколкото знам шведката е с жило , а на такива машини е абсолютно противопоказно да се слага циркулярен диск - при първото заклинване и си прецакал пластмасовата втулка/водач на жилото. И това на което казвате диск , всъщност е нож.
pastora - помощник
fore написа:
pastora написа:

Далеч не съм специалист по въпроса, ама тая работа с фрезоването ми се струва леко пресилена...
Прав си !

Значи този диск не фрезова, това не е оберфреза или дремел- той реже издънки и жилави бурени. Прави го с лекота и голяма инерция и обороти- не е пресилен, а е сила.
Всъщност не визирах диска/ножа, а инвентара за фрезоване.
fore - майстор
iivanov написа:
Ползвал съм такава фрезичка. Става за плитко прекопаване на редови култури. Иначе , ако някой си мисли , че ще я пусне на основна обработка , ами... :finga: Форе , доколкото знам шведката е с жило , а на такива машини е абсолютно противопоказно да се слага циркулярен диск - при първото заклинване и си прецакал пластмасовата втулка/водач на жилото. И това на което казвате диск , всъщност е нож.
Иванов, немога та де разбера ???
Претендираш за големи познания във сферата и накрая -нищо и половина.

Хускварната от 500 лева, не и знам модела е с жило и диск в комплекта за издънки.

323Р е със стоманен кардан и е неразглобяема. Има теми за нея и тук и в ФВ форум и е обсъждана изоснови и ти пак не си я разбрал каква е тая машина, но я оценяваш и даваш мнение какво можела и какво не.
Ми поинтересувай се и виж. Хората са я дискутирали.
Аз като я купувах от магазина - майстора ми каза точно това- ти до сега си работил с Колибрито. Ако вземеш Хуска -евтината от 500 лева, въпреки че има диск разлика няма да видиш особена. А той ме беше предупреди на Колибрито за жилото и гаранцията.
За това 700 лева и 323.

Та ако имаш желание потърси и тук и във ФВ форум има поне по една тема за тази машина и зачети, и чак тогава обяснявай как един от най продаваните модели на Хускварна за косене на трева бил със жило и как Лидлката щяла да го оправи.
И точно за това е неразглобяема с голям въртящ момент и легиран бутало/цилиндър. За интензивна и напрегната работа. Шведите са направили от малки кубици и малък разход да се изкара голяма мощ с повишена компресия и доработки във Валброто.

=============

За това че мулти-уреда може успешно да замести култиватор/фреза си прав че няма да има нито силата нито ергономията. Ще се разцепи, но работа няма да свърши. Както каза -това е нещо като коса, но не съвсем.
dragozow - майстор
Е чак голяма мощност, умряла е от гъдел. Между другото не се произвежда от миналата година, заменя я модела 525RX, който е почти същото. За същите пари се взима McCulloch B40 B Elite с 40 кубика и коренно различно усещане. Хубавите модели на Husqvarna са от 900 лв нагоре и малко домашни потребители могат да си ги купят. Евтините са слаби. Между другото има голяма разлика между конските сили на марковите и безименните китайски машини. 2 конски сили се усещат като двойно повече в маркова машина.
profesionalist_wood - майстор
То и аз не си въобразявам че моята Хускварна 135 е супермощна като 94 кубиковата 395...просто е за дребни работи в градината а и имам впечатлението че пластмасовия корпус около резервоара не е отлят като хората и има доста мустачки в сравнение с продуктите на Флорабест :?
dragozow - майстор
135 е хубав домашен трион, доста по-хубав от 236 например. Сега винаги има по-хубави, но всеки се вмества в бюджета си. Аз съм продавал и 455 Rancher за домашно ползване, но всичко опира до средства.
profesionalist_wood - майстор
Според мен е малко тъпо да вземеш огромна резачка за дърводобив за да режеш 5-6 кубика за огрев....по-скоро ще ме сметнат за луд
fore - майстор
dragozow написа:
Е чак голяма мощност, умряла е от гъдел. Между другото не се произвежда от миналата година, заменя я модела 525RX, който е почти същото. За същите пари се взима McCulloch B40 B Elite с 40 кубика и коренно различно усещане. Хубавите модели на Husqvarna са от 900 лв нагоре и малко домашни потребители могат да си ги купят. Евтините са слаби. Между другото има голяма разлика между конските сили на марковите и безименните китайски машини. 2 конски сили се усещат като двойно повече в маркова машина.
Драгозов, твоето мнение, не е от най меродаваните за мен. Знаеш мнението ми за търговците, без лоши чувства !
Ако даваш акъл за търговията, тогава със сигурно ще зачета мнението ти.

Та не мисля че има глад в тази коса, напротив, добре похапва всичко попаднало и по пътя ! Факта е че се обсъжда и ползва масово, а това е неслучайно.
Мисля че споменах по горе че са я спрели от производство вече и е изместена от по скъпа и съвременна.
Тази най вероятно ще започне да се произвежда като Маклуч, по евтино- така става напоследък.
Загледах на Сливница в Хускварната една 6 скоростна, самоходна коса на Маклуч-600 лева- Майстора каза че е била модел на Хускварна преди и сега е поевтиняла и минала под марката Маклуч.
Та понеже 323Р има лек "дефект" възникващ от нашият агресивен бензин- смукателното маркуче е от черен каучук и бензина го разгражда- стават утайки в бензина. Смених го сам със същият и пак се разлага естествено. Предишният майстор от когото купих косата ми го даде същият за 8 лева- гаранцията не го покривала естествено.
Майстора от Сливница вика - сложи силиконов и ще спре. Човека разбираше доста и тнт. А и аз достигнах до сходно заключение. Защото в Духалката ми всички маркучета са силиконови и няма проблем.
Та той каза че 323 е една от касическите коси на Хускварна.

Неговото мнение е стойностно ако ме разбираш правилно и то защото не казва - това е умряло от глад !
Някакси не звучи сериозно от устата на разбиращ човек.
Та ако искаш да ти тежи повече мнението, давай по технически квалификации, а не хранително-вкусови. :wink:

А за това че Маклуч дава повече за по малко пари е ясно, но това Аз го разбрах вече както написах по горе.

McCulloch B40 B Elite- това е пак едносегментен мотор, с голяма кубатура и разход, който сигурно е с въртящият момент на 323Р.

А новият модел на Хускварна е по скъп защото е нов.
За 900 лева естествено че ще получиш повече от Хускварна, но закакво ми е на мен при 700 левовият аналог, който върши перфектна работа ?! другата ще е и по тежка и тнт.
dragozow - майстор
Драгозов, твоето мнение, не е от най меродаваните за мен. Знаеш мнението ми за търговците, без лоши чувства !
Здравей, в случая не ти продавам нищо и не ми е целта това. Това е най-слабата коса с кардан в магазина ми, имам сигурно 20 различни модела. Имам и две собствени, кося и се грижа за тях. Вероятно ти е достатъчна, защото не си докосвал мощна коса. Въобще не говоря за качеството на Husqvarna, което е добро, а за това че модела няма душа. Да, McCulloch ползват технологии на Husqvarna, обикновено без детските им болести. Това че е стара разработка в никакъв случай не е лошо, като търговец бих върнал някои много добри и не чак толкова скъпи модели, които не се правят вече.
fore - майстор
Със всичко мога да се съглася освен с това че модела нямал душа.

Всъщност -да той няма душа- не е жив. Има конски сили и въртящ момент. Но явно твоите изразни средства са различни.
Най слабият аналог е с жило и струва 500 лева. Въпреки това пак има диск за издънки в комплекта.

Незнам какво точно очакваш ти от една коса- да събаря дървета ли, или какво ?
Аз очаквам да коси трева и бурени, и тя го прави с лекота- тогава какво ?
Можеби като кося трябва да ги хвърлям при съседа ми директно или с един откос да изчиствам половината двор ?

Щом не става - отивам на вилата и в кофата, ще купувам за 2000 лева - нали так се съветва тук винаги. Та да спазя традицията ще взема от 2000-2500 някой модел ако има за да пращам тревата директно при съседа- и той ще е доволен понеже има крава. :wink:
Само ще ми се наложи да изчисля балистиката и параболата.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: