Нека намерим най-тънките цени.
pachosz - специалист
Какъв е тоя малък перфоратор? Къде да го видя и аз?
Kasap - специалист
pachosz написа:
Какъв е тоя малък перфоратор? Къде да го видя и аз?
Изображение
Фитилчо - майстор
Няма ли ги на сайта стегите?
pachosz - специалист
Kasap, благодаря.
Ама на мен не ми се вижда да е много малък. Преди време гледах едни в баумакс, някакъв червен беше, ама наистина малък и сладурски :) Мислех да не е такъв.
jekasus - майстор
Странно....
Преди 4 или 5 седмици питах по техния телефон дали има този перфоратор - казаха че няма наличност по магазини или складове...(малко излъгах :-D юни месец звънях)
prascho - майстор
Може да ги е домързяло да погледнат реално за наличности, да са прехвърлили остатъчни бройки от съседни държави или да има върнати бройки от недоволни потребители....
kozl - майстор
Ми наличности се появюват като някой върне нещо дето не го кефи или му се е нарадвал или щото го е купил без нужда или щото го е повредил или ................ или...........
Аз така си купих върната четириколка с дефект и малък циркуляр, вибрира доста ама отряза нЕколко дъски до момента.
Passa - специалист
В крайна сметка термостатната батерия работи ли коректно ?

Направи ми впечатление че има цедки на входа на присъединителните връзки. Предполагам че, такава батерия ще върши добра работа при инсталации с бойлер за топлата вода.

Незнам дали ще работи добре ако обаче налягането е по ниско, както е на моята вила. Там отвивам докрая топлият кран и съвсем малко студеният за достигане на нормалната температура от 38 г.

Също ме притесняват тези цедки. Понеже водата е много варовита. Цедката на изхода на чучура на чешмата в кухнята прегоря и я махнах. Просто варовика и разказа играта. Та можеби трябва да ги махна тези цедки ако слагам подобна батерия там.

Бутончетата на врътките на тази батерия с каква цел са ? Фиксираща различните степени/градуси ?
KingLin - майстор
За цедките на входа на батерията не са ти прегорели от варовика. Там опираме до РН на водата а варовика е свързан с твърдостта. Води до повече отлагания по тръбите но не съм чувал да разяжда метала пък и у нас водата е с твърдост около 17-18 dH и съм нямал проблем с цедките.
Странно ми е че налягането на топлата вода ти е по-ниско от на студената. При нормални условия не трябва да има съществена разлика. Виж да нямаш някой притворен кран или си изчисти бойлера от котления камък. На моя тази година изкарах пълна десетлитрова кофа при смяната на нагревателя. Това за 2-3 години събрано.
За самата батерия няма проблем - тя ще регулира до постигане на зададената температура. Копчетата са за да можеш да увеличиш налягането и температурата. Температура при копчето е 38 градуса а ако искаш по-голяма натискаш кочето и въртиш още. Защита против попарване. За налягането е същото.
Passa - специалист
Това с налягането нещо не го разбрах. Едната врътка е за студената, а другата за топлата ?

Бойлера на вилата не се ползва постоянно. Така че едва ли е натрупал много варовик. Налягането на вилата ми е такова ниско. Просто е гравитачно. Даже има къщи които без хидрофор не могат.
Пускаш студената вода и има прилична струя. Обаче ако има някакво съпротивление във схемата- обратен клапан, ел. клапани на пералня, тоалетно казанче с гарнитура- налягането пада. Казанчето в тоалетната не се чува като се пълни-бавно става. Пералнята и тя едвам взема прахта от чекмеджето. Даже направо в казана я слагаме. Ако се отвори външен кран за да се полива градината- топлата вода през бойлера почти изчезва.
Бойлера е с обратен клапан- Словарм и пружинката е регулирана да се отваря леко, но си е съпротивление.
Та това е -ниско налягане. Малко ме дразни като се къпя там, но за сега не ми се разправя с хидрофор. Достатъчно ми е за нормалното поддържане на домакинството това налягане. А и от помпана на герана струята е с пожарникарски дебит -там колата се измива перфект.

Виж за ПХ-то на водата не съм се интересувал, но си е в норми според мене. Става си за пиене, като изключиме варовитият вкус. Вилата е близо до Търново и там водата доста твърда.
Металната цедка тук в София не мърда. Не знам от какво е направена, но е неръждив метал. На село стана на прах за един сезон. Батериите бързо побеляват и тнт.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: