Нека намерим най-тънките цени.
oberst - специалист
пет апр 28, 2023 1:08 pmdjogobg написа:
Моторът е на 40 волта, между другото.
Всичко с две батерии е на 40V. Имам такъв листосъбирач. Ама с тия 300 кинта и то без батериите са се оляли. Ако се появи за 100 кинта - може за някакви частни случаи на приложение. За сравнение, за 100 кинта купих едно изостанало такова - https://www.lidl.sk/p/parkside-zahradny ... p100343595

Друго е интересно - щом 2Ah ги изсмуква за 15 минути, значи батериите са с нещо като 4С, т.е. това дърпа максимум 8А, а мощността излиза максимум 320W. За вас не знам, но за мен това е несериозно, хеле пък за мулчираща косачка.
ddenkov - специалист
Косачката е чудесна. Но тъкмо се зарадвах, че намерих уреда с който да кося и на втория ден тя умря! Май замина електрониката, защото прави опит да тръгне и показва, че едната батерия е изтощена. Размених батерийте и показва другата изтощена. Сдруг комплект пак същото. Иначе с 4Ah работи като змей.
radius - майстор
Е пак 1 ден нали е работила. Моя Бош е втора ръка, което според мен е по-смислено от нова лидълска.
oberst - специалист
съб апр 29, 2023 8:57 amddenkov написа:
Иначе с 4Ah работи като змей.
Тая змейската работа не я разбрах. Ако тези батерии отдават 16А, то пак ще работи 15 мин, а ако отдават 8А, то няма разлика в мощността с тези 2Аh, какъвто реално е случаят.
ddenkov - специалист
съб апр 29, 2023 10:26 amradius написа:
Е пак 1 ден нали е работила. Моя Бош е втора ръка, което според мен е по-смислено от нова лидълска.
Ножицата Бош работи малко повече. Смениха ми я за два дена. Имам зелени машини на Бош и Парксайд. Освен разликата в цената друго не намирам.
ddenkov - специалист
съб апр 29, 2023 10:33 amoberst написа:
съб апр 29, 2023 8:57 amddenkov написа:
Иначе с 4Ah работи като змей.
Тая змейската работа не я разбрах. Ако тези батерии отдават 16А, то пак ще работи 15 мин, а ако отдават 8А, то няма разлика в мощността с тези 2Аh, какъвто реално е случаят.
Косачката пише, че дърпа 16А. За 15 минути изгаснаха само зелените светодиоди. Ползвах старите 4Ah, защото бяха напълно заредени. Мислех някой ден да си поиграй и със смарт и да видя колко ток дърпа, ама умря. Със новата ще тествам.
ESPACE - майстор
Ako дърпа реални 16А то с 2Ач батерии трябва да работи максимум 5-6 минути. Слаби са тези батерии за нещо с такава непрекъсната консумация. Трябват си 4Ач-ови.
oberst - специалист
То много неща може да пише, но сметките не излизат. Ако 4Ah батериите дават 16А, това значи коефициент 4С, което за литиеви е нормално. Обаче за 2Ah батериите, това е 8С, което е прекалено, а и значи че сокът им ще се изпие за 1/8 час. Щом на 4Ah батериите за 15 минути пада само част от заряда, значи тия 16А са силно преувеличени. Обаче дори и да им повярваме, това пак прави 640 W максимална мощност, което е мижаво за мулчираща косачка.

И един съвет по принцип за собствениците на разни такива машини, дето пият яко ток - като батериите сгънат след непрекъсната работа не ги слагайте директно да се зареждат, ами ги оставете първо да изстинат.
oberst - специалист
съб апр 29, 2023 1:41 pmESPACE написа:
Ako дърпа реални 16А то с 2Ач батерии трябва да работи максимум 5-6 минути. Слаби са тези батерии за нещо с такава непрекъсната консумация. Трябват си 4Ач-ови.
Имам 40V духалката - препоръчват си да се ползват поне 4Ah батерии. Като я знам как духа, ако с тази мощност трябваше да коси, че и да дроби - зарежи.
ddenkov - специалист
Точно защото имам листосъбирача 40V си купих косачката. Справи се чудесно с некосената тази година трева.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: