Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
Имам едно питане.
Съседите обсъждат идея за смяна на вертикалните щрангове.
При мен обаче няма ревизия и са затворени, а самите водомери са на открито в банята.
Как най-лесно мога да стигна до тръбите?
Зад плочката е гипсокартон или газобетон.
Един познат ме съветва с флекс и диамантен диск, но не си представям как ще мина покрай тръбите с него.
От друга страна с къртач предполагам, че ще повредя гипсокартона/газобетона и резултатът не е много ясен.
Дайте идеи моля?
Изображение
nikolson - майстор
Пак с флекс и после ревизия.
miliad - майстор
Налагало ми се е. След като почистих фугина от фугата, бръкнах с фин трион с малък чапраз на зъбите и прерязах картона зад две плочки и ги свалих като цяло пано.
Svetoslavoff1 - майстор
Би могло вместо флекс да се използва мултифункционален инструмент, също има диамантен накрайник за него. Прорязваш фугата и после е лесно. Малко пипкаво и бавно, но се отделя многократно по-малко прах. Сега е моментът да помислиш и реализираш някаква форма на ревизия, така че да са достъпни и удобни за работа всички връзки на верт. щрангове с инсталацията на апартамента.
Тези осцилиращите инструменти ги гледах, но не разбрах как точно функционират... Ще поровя още малко.
Ако правилно разбирам, идеята е да се "разчопли" фугата и през процепа да се действа.
Въпросът обаче е, че не си представям как да сложа ревизия, която да пасва при тръбите.
Тя трябва да е под буквата Е.
Ще остане дупка и оттам ще ме нападнат хлебарките от съседите.
Svetoslavoff1 - майстор
вт окт 24, 2023 2:57 pmapostoln написа:
Тези осцилиращите инструменти ги гледах, но не разбрах как точно функционират... Ще поровя още малко.
Ако правилно разбирам, идеята е да се "разчопли" фугата и през процепа да се действа.
Въпросът обаче е, че не си представям как да сложа ревизия, която да пасва при тръбите.
Тя трябва да е под буквата Е.
Ще остане дупка и оттам ще ме нападнат хлебарките от съседите.
Идеята е, че като изрежеш фугата, лесно можеш да махнеш плочките, които ти пречат без да повредиш/счупиш съседните. А за ревизия не бих се наел да давам мнение и предложение само по приложената снимка.
Само бих споделил скромен опит. В апартамента, в който живеем правих преди 20+ години основен ремонт. В тоалетната беше подобно като при теб - налепени плочки и само изводи към водомера. Съборих цялата "стена" от тухли на ребро, които бяха основа за плочките, зад нея бяха верт. щрангове, направих рамка от 5х5 талпи и върху нея хванах с винтове за дърво пана с налепени плочки върху влагоустойчив картон. Стана прилично и лесно за ревизиране на щранговете, плътно затваря и няма как от там да влезат хлебарки
Няколко пъти това решение "ми спасява кожата" с възможноста за бърза ревизия.
yanko78 - специалист
Не знам кой и кога ти е правил банята, ама е пълен леш. При положение, че имаш кутия и тръбите са нови (pvc) да заебеш така всичко от вън, без думи съм. Кърти челото на тая кутия, ако можеш запази няколко плочки и вкарай тръбите от съседната страна в кутията, заедно с водомерите. Запазените плочки на съседната стена, а кутията, можеш с различни плочки и тъкмо ке се открои като акцент. Ревизия лесно можеш вече да сложиш за водомерите. Но бива некадърност, ама направо се изнервям като гледам колко простотия има на таз земя.
yanko78 - специалист
А растера на плочките под мивката….. нямам думи. Има и полу ботуши, които могат да скрият ния грозни черва под мивката. Абе хора! Вие нямате ли някакви изисквания в този живот? Как може такава тъпотия да сътворите :axe: Като гледам и как са налепени на среща плочките…. повръща ми се

Тема "Рязане на плочки за достъп до вертикален щранг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: