• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
win7er - помощник
Здравейте, имам едно 50 куб. мини моторче, което не бях ползвал около 3 години, сега когато реших да го разкарам се оказа че има проблем.. Двигателя е затегнал. Някой има ли представа какъв може да е проблема?
Последна промяна от win7er на чет апр 24, 2014 1:42 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Ми мое некой да е заборавил да ливне масло в горивото и двигадела да е засегнат от протъркване или буталото да се спекло в цилиндеро от засмоляване на маслото, още по-зле от ръжда :?
mcm - специалист
Проблема може да е в много неща, за начало отвий свеща и му налей газ за горене, остави я да престои една нощ и пробвай внимателно да го раздвижиш. Можеш да повториш и потретиш процедурата, сам ще прецениш на място. Само не забравяй да извадиш газта от цилиндъра и от картера ако е влязла преди да пробваш да палиш.
win7er - помощник
Свалих му двигателя и му извадих цилиндъра, по буталото има много лека ръжда.. По коляновия вал също се вижда ръжда.
pipilica - майстор
Леле.
Ако е за спорта да го подкараш махни ръждата със сух цимент и вълнен парцал или друг мнооого ситен абразив, но едва ли ще работи дълго.
win7er - помощник
Сега го напълних с газ, да видим какво ще стани
Последна промяна от win7er на пет апр 25, 2014 2:10 am, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
pipilica написа:
Леле.
Ако е за спорта да го подкараш махни ръждата със сух цимент и вълнен парцал или друг мнооого ситен абразив, но едва ли ще работи дълго.
Моите уважения към теб,колега! Този чисто практичен съвет за използване на цимент за абразив,го чувам за първи път от мнооого години насам! Спомних си за един стар даскал по двигатели,който ми даваше такъв съвет,за да си полирам един корозирал цилиндър за мотора.Бях в девети клас......и си спасих моторетката!!!
ben84 - специалист
Не го отписвайте моторчето така :)
Като се изкисне го избърши хубаво с груб плат от всякакви петна и намажи с масло преди да го сглобиш. Покарай го с повече масло в горивото и ако няма големи язви от ръждата има вариант, да има не толкова малък ресурс.
Всъщност това зависи и от модела двигател, но не винаги някое петънце ръжда е фатално.
Успех!
kuger - майстор
На времето Балканчето с такива дерюги по буталото беше и пак вървеше.
lov - майстор
koveslav написа:
pipilica написа:
Леле.
Ако е за спорта да го подкараш махни ръждата със сух цимент и вълнен парцал или друг мнооого ситен абразив, но едва ли ще работи дълго.
Моите уважения към теб,колега! Този чисто практичен съвет за използване на цимент за абразив,го чувам за първи път от мнооого години насам! Спомних си за един стар даскал по двигатели,който ми даваше такъв съвет,за да си полирам един корозирал цилиндър за мотора.Бях в девети клас......и си спасих моторетката!!!
=D> Съвет от старо куче медалист :lol:

Стари изпитани рецепти от време оно кога полир и шлайф пасти само ако ти изнесат от някоя фабрика и то с голям зор.

А за балканчето проблема не бяха деругите дори нярязваме на буталата многоходови микро резби лява и дясна за да се получат каналчета в които уж да се задържало маслото и да се подобри мазането.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с мотора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: