Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Илчо Илиев - майстор
Кво стана с фрезата,че чакаме като клюкарки на пейка, белким кажеш дали и какво излезе....
mitko64 - майстор
Не съм ходил до село, жената ме натисна терасата да остъкляваме, та цяла седмица режа винкели и шпакловам. Утре ще ходя, ама е Димитровден, на него ден нищо не пипам, а от понеделник дограмата на терасата ще слагат и трябва да довършвам. Та не се знае кога ще човъркам моторетката, но задължително ще споделя проблемите.
Илчо Илиев - майстор
Еми приятно изкарване на именния ден,а за фрезата има време, цяла зима е пред теб...
mitko64 - майстор
Днес се бях наточил да фрезовам, но си останах с мераците. Свалих тъпия карбуратор, разглобих го почти изцяло, прокарах телчета от стоманено въже през двата жигльора, изцвърках ги и всички отворчета с бензин и спринцовка, свалих резервоар, опъвах пружинки и всичко на вятъра. Запалих я и пак същия филм- работи на пулсации и гасне на ход с гумите след 10м преход. Минах през Княжево в един нов магазин за текезарска техника, та се консултирах малко. Обясниха ми, че може да е от гумичката на кранчето за гориво. Взех нова свещ и утре правя последен опит. Ако не тръгне я товаря във форда и ще им я карам те да я видят.
Илчо Илиев - майстор
Еми... ш чакаме да видим как ще свърши филма...
Тя и моята понякога работи на пулсации,но драпа, не е почнала да гасне ,та дано разбереш от де иде тоя проблем,че доста се обзаведохме с тези машинки....
mitko64 - майстор
Закарах им я и и баяха. Оказа се, че съм много вдигнал оборотите, там от пласмасовия ограничител на инерционната газ. Главният проблем според тях, обаче бил ниското ниво на маслото в картера. Имало някакъв датчик, който изключва, ако е ниско маслото. Доляха около 100 гр. и направих малко обиколки по княжевските улици- на ход с гумите вече няма проблем. Следобед ,ако не се мръкне, може да я пробвам на фрезоване. Това за пулсациите ми обясняваха, че било от някакъв проблем с гумичката на кранчето за гориво. Трябвало да се завърти на другите два отвора, през които не минава горивото. Имат и модернизирани карбуратори, по- нов модел, уж бе този дефект, за по 35лв. Мен специално нещо не ми се връзва.
Илчо Илиев - майстор
Е, радвам се,че са ти оправили машинката,обаче и на мен малко не ми се вярват тези обяснения...
Високи обороти, малко масло..... :?
Айде за маслото има известна логика,макар,че ако нивото е под долната граница няма да запали,но да е било баш точно толкова,че като запалиш и се разлее из маторя да падне под минимум :? ...., но щом след доливане се е оправило,значи може....
Аз без да искам бях налял малко повечко, не 600,а 700-750мл и макар да се накланяше на къде ли не, не е гаснела,докато на един приятел му откачили датчика,че все гаснела,е, и аз му казах да си долее масло и да не се прави на велик,но..той е дал парите и да се оправя...
Аз приключих за тази година с фрезата и трябва да я зазимя,но ще стане някоя събота/неделя,стига да не е гадно времето,че тряя да я поизмия...
stiv1961 - майстор
mitko64 написа:
Главният проблем според тях, обаче бил ниското ниво на маслото в картера. Имало някакъв датчик, който изключва, ако е ниско маслото. Доляха около 100 гр. и направих малко обиколки по княжевските улици- на ход с гумите вече няма проблем.
:? Има логика. Понеже мястото ми е над селото и като изкачвам баира и на мен ми се е случвало да прави този номер. Наклона на едно място е доста голям(чак гумите започват да превъртат та чак се накланям напред :-D ) и докато стигна на равното започва да ,,хълца".
mitko64 - майстор
Успях да прекопая мястото по светло, Окопава се яко до калниците, има си мощност. Явно за гасненето това е бил проблема(долях още 50 гр. масло по тяхна препоръка). Продължава да си прави уау- уау- уау обаче. И още недщо- никога не трябвало да се накланя назад, при транспорт или съхранение- влизало масло в цилиндъра.
ben84 - специалист
Това за маслото в цилиндъра е 100% проверено.
После може да ти извади рамото, ако си инат и опиташ да запалиш. Така рита :-D
Това на мотор с хоризонтален цилиндър и високо ниво на маслото.

Колега, а да не е калпав бензина? Наща гад и от това се е влиала.

Тема "Мотокултиватор Gardenia ZB500.Помагайте!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: