• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nikola40 - напреднал
Една част от покрива на стар гараж е бетонна плоча 3 х 4 метра.
С времето плочата започна да пропуска при валежи, най-вероятно от замръзването на проникналата вода през зимите. Кърти се и се рони отдолу - на места леко изтънява до арматурата.
Пробвах различни средства - хидроизолационни замазки, циментови замазки, но ефектът беше 1-2 години.
Сега повърхността на плочата е като кърпежи.
Дали има някакво евтино покритие, което да закрепя с дюбели, директно върху плочата.
Мисля си за балатум или подобен материал, но вероятно няма да издържи на слънчевите лъчи.
Ако го боядисам след поставянето му с бронзова боя, за да отразява лъчите?
Нещо друго?
VLADO66 - майстор
Всяко нещо което пробива хидроизолационния слой е предпоставка за теч.Трябва да се направи циментова замаска за лек наклон и да се положи върху нея хидроизолационно покритие,избора е огромен.Като се започне от циментовите-Сика 107,на Мапей,на Изомат,битумни емулсии-Акрофлекс,Изомакс,рулонни хидроизолации-Линокром Тропик ТКП 4.5кг./м2 и др.
mitko64 - майстор
Както казва Владо това е пътя. Битумна на рула като, че ли е най- евтино. Иначе това лято правих една тераса и полагах хидроизолация на MEM( water stop liqid май се водеше). Някакво като гума стои и се нанася с валяче, на две ръце, голям кеф и бързо става. Ама цената 100 евро за 14 кг., при разход 2,7 кг на кв. метър.
tanosliven - специалист
За съжаление след 20 и+г в строителството -ефтино и качественно не си пасват..

Битумните рола за да се поставят правилно се иска опит.Ако има някъде останал въздух става още по-лошо.Аз затов ги и избягвам -немога да съм 100% сигурен за това което съм поставил на клиента а се подписвам за гаранция .Успех!!!
marian1 - майстор
Предлагам ти следния вариант: Кърпиш покрива с теракол - стремиш се да няма дупки по него и ронещи се места. Купуваш си от изомакс А - минаваш 2 пъти ( в магазина ще ти обяснят как става - бързо и лесно е) и за около 150 лв и 2-3 часа си готов.
chapara - майстор
marian1 написа:
Купуваш си от изомакс А - минаваш 2 пъти ( в магазина ще ти обяснят как става - бързо и лесно е) и за около 150 лв и 2-3 часа си готов.
Ще си позволя да не се съглася с доста от нещата :wink:
ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ХИДРОИЗОЛАЦИЯТА

1. С четка, с дълъг косъм, се нанася "Екогрунд ИЗОМАКС" върху цялата повърхност.
2. След изсъхване на грунда (около 20 мин.), се полага първи армиран пласт изолация, състоящ се от слой паста ИЗОМАКС-А, отгоре плътно прилепен полиестерен воал или стъклена мрежа и отново слой паста ИЗОМАКС-А.
3. След пълното изсъхване на предходния пласт изолация (около 8 часа) се нанасят последователно два слоя хидроизолационна паста, като се изчаква се пълното изсъхване на всеки слой, преди нанасяне на следващия.
4. Нанася се финален слой цветна хидроизлационна паста ИЗОМАКС-Еласта, която дава допълнителна UV защита и естетическа завършеност на хидроизолацията.


* Дебелината на всеки слой паста е около 1,5 мм
** Повторението на т.2, т.е. изпълнението на двойно армирана хидроизолация е препоръчителна и с доказана трайност над 10 години. Двойната армировка е задължителна при хидроизолация на бетон без стара хидроизолация.
Така че след изкърпването, грунд (1-ва ръка),две ръце с армировка (още 2 ръце), ИЗОМАКС-Еласта (4-та ръка). И минимум два дни труд+технологично време за съхнене. С две думи 4-5 работни дни.
Матерялите: Три баки по 20кг= 3х42=126 лв., полиестерен воал за два слоя 12кв.м. х 2,16лв.=26лв. Задължителна Еласта 69лв. Общо 220 лв. :-D :wink:
marian1 - майстор
Ще си позволя да те опровергая приятелски, без да се заяждам и без да влизам с теб в конфликт :-D
Грунда се бърка от това същото в съотношение 50-50 той е по скоро да залепи остатъчната прах и да приготви слепването - така модерната дума адхезия :lol:
съхне бързо, след това - едновременно се полага първи слой - воал и втори слой - повярвай ми, достатъчно е за издържи 10 години на 1 ръка! Още повече, това е за гараж - и да подчертая - написах: кръпките предварително да се зашпакловат с теракол и да няма ронещи се участъци! При така изпълнено ще има бърз, евтин и дълготраен ефект - ако се напънеш е работа за 2 часа! ( ако няма да се шпаклова, иначе започваш след един ден)

П.С. когато четеш рекламата в сайта е така, но когато съм говорил на място в магазина - казват че това е достатъчно за 6г гаранция ( моя метод) и че цветния финишен слой е за красота - на покривите на блоковете не слагали - подчертавам - работил съм няколко пъти с този материал!
Инфото ми е от първа ръка + последния път се обаждах и по тел и питах за оферта за покрива на нашия блок ( там не работя) и говорих лично с инженера за стъпка по стъпка какво ми предлагат!

П.С. 1 - материала е в чували - не е в баки! Уточнявам за да не се заблуди някой... и по точка 4 забележи корена - дава допълнителна УВ! :lol:
tanosliven - специалист
Разликата е в това кой какво разбира под Качество и Ефтино. :-D Проблема е че болшинството от хората се подлъгват от такива ,,ефтини''решения'' и много скоро плащат наново за същото още един път.
marian1 - майстор
tanosliven - ти за моето изказване ли го каза това?
  • 1
  • 2

Тема "Евтино покритие на бетонна плоча?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: