• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Gnus - специалист
Сутринта видях, че хладилникът се е размразил.
Изключих и включих от щепсела - чува се работата на компресора, но по-тихо, отколкото съм свикнал. Чува се и едно клокочене от тръбите.
Заподозрях, че може да е отишъл кондензатор, но не знам дали има и не ми остана много време да гледам.
Иначе компресорът е топъл и тръбите покрай него са толпи и директно след включване сякаш тръбичките във фризера леко се изстудяват.
Каква може да е диагнозата? Сега закарвам малкия на училище и се връщам да ръчкам.
stamenov1 - специалист
Ако е в студено помещение, може да не може да се включи след режим дефрост. Имах хладилник на остъклена тераса. Проблема се реши с едно реле за време успоредно на термостата, което включваше компресора за 15 мин. на няколко часа. След отопляне на помещението проблема изчезна.
Gnus - специалист
Той няма режим дефрост, а и си е в стая с около 20-тина градуса.
kr1100 - майстор
пипни компресора в горната част. Ако е гореща - не го мъчи повече.
Gnus - специалист
Гореща е. Не се пипа. Май нещата вървят към бракуване. Това означава ли, че компресорът не може да се свали и да се ползва за друго?
nikolovvd - майстор
Да напомпаш гумите на колелото.
Gnus - специалист
Или за топка. На децата често им трябва.
nikolovvd - майстор
Те двете обикновено вървят ръка за ръка!
:lol:
Gnus - специалист
Някой услужливо ми праща линкове за нови хадилници. Предпорагам, че е от тукашните бадмини и е подписано с "Az". Но уважаеми "Az", имай предвид, че жена ми иска сив или иноксов и другите параметри са ѝ от второстепенна важност!
kr1100 - майстор
щом не се пипа -пускова намотка. Преди беше изгодно да се пренавие след разглобяване .Вече не е изгодно - нов компресор.
провери цените и сам решавай според наличните знаци.
  • 1
  • 2

Тема "Хладилникът спря да охлажда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: