Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
plo4kata - специалист
Не би трябвало да се мокри свеща ,ако оставиш резервоара пълен,защото има вакуумен клапан,който пропуска горивото само когато буталото се движи.
професионал - специалист
iva6ki написа:
Само да вметна ако я оставяш след употреба с гориво в резервоара и от
това се получава :wink: мократа свещ.
Колега,това определено не е причина,защото моята редовно си седи 6-7месеца в годината с горивото в резервоара,и като дойде време за рязане на новите дръвца от 4-5 дръпване със смукач припалва,след това връщам смукача и пали на "бургия".По същия начин пали и когато е палена преди ден,да речем.(знам,че не трябва да работи със смес по-стара от 15-20 дни,но практиката е показала недостоверноста на това твърдение - това е лично мое наблюдение и не го натрапвам никому).
iva6ki - специалист
Ами може и при мен да е проблема само ,но като я оставя с гориво и доста често
при първото палене се дави.
професионал - специалист
Старичка ли ти е машинката?Винаги ли е била така?(Ивашки).
  • Към автора на темата-може да са много неща,или трябва да сменяш едно след друго докато откриеш повредата,или да откараш машинката на специалист,който има запас от резервни части (и опит) и бързо ще установи повредата.Като племенник на доста добър майстор в тази област,те съветвам да избереш втория вариант (ако бързаш),защото съм виждал много хора стигнали до него след като са дали куп пари за какви ли не части,а повредата се оказва елементарна.Успех!
iva6ki - специалист
Февруари тази година съм я взел и от както ми прави подобни мизерии не съм
я оставял с гориво и си пали безпроблемно.
Здравейте: Някой може ли да ми каже защо, резачката когато загрее започва да прекъсва.Става въпрос за Хускварна450. Благодаря предварително.
Резачката пали но не иска да се изфорцира само заглъхва като и дам повече газ колеги дайте мнение
vlax - майстор
пон мар 14, 2022 9:54 ammimo1948 написа:
Резачката пали но не иска да се изфорцира само заглъхва като и дам повече газ колеги дайте мнение
Виж ускорителната помпа, "О" пръстена.Това за 236.
Твоята кой модел е?
:partyman:
135 mark 2 е машината и свеща е черна
vlax - майстор
Карбураторите са подобни на 135 и 236.
На твое място първо бих сменил О пръстена на ускоряващата помпа.
Понеже гледам,че си нов, изчакай мнението на спецовете тук.

Прикачен файл

карбуратор.PNG

Тема "Моторна резачка Husqvarna-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: