Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ohdan - специалист
Здравейте , искам да попитам . :? На какво може да се дължи това че, телевизорът ми (DAEWO) , напоследък след застудяването на времето като го включа , известно време само играят черти на екрана и чак тогава се появява картина. Не е нов ,но не е и стар.
velsi - Почетен майстор
Според мене изсъхнали електролитни кондензатори някъде. Най-вероятно по захранването. Но може и да няма връзка със застудяването на времето.
ssi - специалист
Айде да почнем отначало. Точния отговор на така зададения ти въпрос е, че може да е от много неща.
Понеже си пуснал темата в "ремонтирай сам" предполагам че си го отворил вече и имаш поне мултицет за да мериш с него. Трябва ти и схема на телевизора.
От друга страна не си писал модел на телевизора.... защо ли? Как смяташ някой да ти помогне след като не даваш достатъчно информация?
.... имало чертички и после се появявал образа...... Добре де, ами какъв цвят са чертичките? с различна дължина ли са и на различни места ли се появяват? Има ли наченка на образ отдолу или фона е черен (бял, зелен, и т.н.)? Звука през това време как е? изведнъж ли изчезват и се появява образ? След колко време се появява образ?......
По-подробно, ако може!!!!!!!
ohdan - специалист
ssi написа:
Айде да почнем отначало. Точния отговор на така зададения ти въпрос е, че може да е от много неща.
Понеже си пуснал темата в "ремонтирай сам" предполагам че си го отворил вече и имаш поне мултицет за да мериш с него. ........
Здравейте отново! Първо се извинявам за закъснението но нямах време за разглеждане на форума, просто много работа . Та за телевизора, моделът е DAEWOO 21 AI(R). Това е според гаранционната карта. Не съм го отварял и нямам схема. Просто някъде съм я забутал все -пак има доста време от както съм го купил. С мултицет разполагам но като го отворя трябва да имам представа къде ,какво да търся. Сигурен съм че това се дължи на студа тъй-като в топлото време работеше нормално. Между другото, преди два дни телевизора отказа да включи изобщо , но след като го изключих от бутона за известно време,след повторно вкл. продължи да работи пак по същият начин. Чертите се появяват надлъжно по целият екран ,звук има, картината се появява след около 1/2минути.
ssi - специалист
Пробвай тогава да загрееш стаята 10-тина минути, и после пробвай след като отворишпрозореца и охладиш стаята. Възможно е да е кондензатор в захранването, възможно е да има много прах около ТХО-то и от влагата да ти прави проблем и да ти искри... много неща могат да са. Затова ти предложих да си опишеш какво прави телевизора много подробно.....
Модела го пише отзад на капака... нещо от този род : MODEL DGT2993
ohdan - специалист
[quote="ssi"]Пробвай тогава да загрееш стаята 10-тина минути, и после пробвай след като отворишпрозореца и охладиш стаята. ...

Пробвах, . :wink: При затоплена стая , телевизора включва нормално. Проблемът се появявя при охладена стая. Ще трябва да го отварям :thumbs: няма как.
ssi - специалист
Ако ставаше само с отваряне....Пожелавам ти успех!
ohdan - специалист
ssi написа:
Ако ставаше само с отваряне....Пожелавам ти успех!



Исках да кажа че ще трябва да се отваря но, от специалист разбира се..
ohdan - специалист
Здравейте , имам ново питане относно включването на приемник на Булсатком към телевизор с един вход за приемане на сигнал. Тъй-като ми е на ремонт телевизорът който беше включен към приемника ,искам да включа друг но явно ще трябва друг кабел или има някакъв друг начин.
Ето телевизора който искам да включа.

Прикачен файл

Picture 012.jpg
Picture 012.jpg (31.62 KиБ) Видяна 2585 пъти

Тема "въпрос за телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: