Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
P88-Verona - специалист
Трябват ми малки монофазни електромоторчета като тези от снимката. В България произвеждат ли се такива? Или от къде може да се купят?
Трябват ми с по-висока мощност, поне 40W. Този на втората снимка е 100W има го в алито, но поради доставката дори не го мисля. Тоест в алито има, но ако има в БГ по-добре от тук да ги купя, защото доставката на по-мощните е доста висока, предполагам поради теглото.
Прикачен файл:
motor_0.jpg
motor_0.jpg (19.91 KиБ) Видяна 1490 пъти
Прикачен файл:
motor_1.jpg
motor_1.jpg (27.48 KиБ) Видяна 1490 пъти
hidrazin - майстор
В България тези основно се внасят - от чайна-майна, туркистан...
У на се произвежат основно тикви и гроб.
:partyman:
stamenov1 - специалист
В аспираторите/ширмите/ няма ли такива моторчета, дори са и трискоростни.
MrMurdjo - майстор
Не съм виждал да се продават отделно у нас.
Обикновено такива слагат по вентилаторите за домакински нужди, най-вече за баня. Ако някой ги произвежда, то вероятно е в Етрополе (ако не греша), само че не си спомням новото име на старата фабрика, дето правеше мотори и вентилатори.
P88-Verona - специалист
Малко помощ за този модел. Това 10/42W какво означава; 10 за мотора, 42 за мотора или е двускоростен? Изглежда доста обемен, но друго не откривам.
пон дек 07, 2020 7:30 pmMrMurdjo написа:
Не съм виждал да се продават отделно у нас.
Обикновено такива слагат по вентилаторите за домакински нужди, най-вече за баня. Ако някой ги произвежда, то вероятно е в Етрополе (ако не греша), само че не си спомням новото име на старата фабрика, дето правеше мотори и вентилатори.
Дали не са тези?
kr1100 - майстор
дърти вентолатори са с такива / стационарни пр. за бюро в разните модификации/.Имаше и Бг вентилаторна печка 2кВт висока към 9-10 см , но перката беше от алуминиеви ламеливъв формата на цилиндър..Не помня името и.
P88-Verona - специалист
Ако правилно съм разбрал 10/42 означава 42 вата консумирана мощност от мрежата, а 10 вата е полезната мощност.
относно ммотор, и да са и да не са бившите Етрополе, не произвеждат ел. мотори като онези от началото на темата.
MrMurdjo - майстор
пон дек 07, 2020 8:17 pmP88-Verona написа:
Дали не са тези?
Да, точно те.

Друг вариант за покупка у нас може би е да се търси като резервна част подходящ мотор. Например от вентилатор на микровълнова фурна или готварска печка.
teon - специалист
Прикачен файл:
Picture 396.jpg
Picture 396.jpg (69.06 KиБ) Видяна 1286 пъти
Прикачен файл:
Picture 398.jpg
Picture 398.jpg (72.95 KиБ) Видяна 1286 пъти
Прикачен файл:
Picture 397.jpg
Picture 397.jpg (92.06 KиБ) Видяна 1286 пъти
...нямам спомен от какво е, но имам едно подобно работещо моторче...при мен е поне от 20 години :) , но не намирам никакви ТТ данни/мощност,обороти/ нанесени върху него...ако проявиш интерес, пиши на лични- подарявам ти го...

Тема "Монофазен електромотор / ел. двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: