Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Може питането да прозвучи малко тъпо за някои хора, но все пак не ми излиза от главата като вариант, та проблема ми е следния... Става въпрос за ремонт на банята в панелен блок, при прекарването на новите тръби нямаше възможност да се вкопаят в стената. Отделно на парното тръбите са едно 5-6 см навън и тях искам да покрия защото не се ползва, и сега съм пред дилемата, с какво да ги заравня стените преди поставянето на плочките. Вариантите, за които се сещам са с вароциментова мазилка и конструкция с гипсокартон, но тоя картон в банята изобщо не ми харесва като идея, и остава варианта с мазането и цапането и бъркането и... Та се сетих за тези плоскости XPS, които знам че ги ползват за пода и на много други места, като изолация, дали ще стане да ги залепя на стените покраи тръбите, с лепилце и някои друг дюбел и отгоре да си налепя плочките? Опитах да потърся информация за подобен тип приложение, но уви... и ето ме тук
ivanovbg - майстор
Става. Отгоре шпакловка с мрежа и теракол, и тогава лепиш плочките.

Тема "Възможно ли е поставянето на XPS плоскости на стената в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: