Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pipilica - майстор
Значи бараката е един навес със зидани стени с права четворка и покрива е метална конструкция с ЛТ ламарина, размерите са 4 и малко широко на 5 и малко дълго. Номера е че ся трябва да го пригодя за евентуално живеене, най-образно казано. Та за стените ми е ясно ще туря 5 или 8 см стиропор отвънка и готово, но имам чудене с тоя покрив, трябва нещо да сложа на ламарината да не тропа много като вали и за някаква изолация щото сега капе конденз от железата, освен това мисля да сложа и окачен таван да стане по като стая, и пак чудене дали да е ГК или да направя растерен таван.
Не съм смятал все още кое е по-евтино, но растерния ще е доста по-бързо. Покрива е едноскатен като има наклон по 4-те метра и разликата е към 80-90 санта.Имам идея да сложа два слоя стиропор на ламарината, единя слой да е само на ламарината а втория да покрива и металните профили на които е завинтена ламарината, което ме подсеща че май ще трябва да позамажа с нещо и болтовете отгоре или поне да ги попритегна да не капе.
Баси много дълго стана, та приемам идеи по въпроса. Знам че няма да е малко пари но не ми се иска да харча излишно за некви нови еко-меко технологии.
hidrazin - майстор
Надявам се че това беше някаква шега. :?
Абе то човек мое да свикне с живот във всякакви условия амааа...
Особено пък с тоя конденз от тъпите железа.
Ма BLUEPUPIL (синьото хапче) много ги разбира тези неадекватности.
Питай го... :-D
:partyman:
MamaMy - майстор
Пиплик, май ще трябва да започнеш от начало. Първо ще трябва да направиш поне покрива на ново. Ако се надяваш да успееш да облечеш ламарината, забрави. Ще е по лесно да свалиш ламарината и да направиш дървена обшивка. Ако не ти се сваля, ще трябва да направиш таван и да изолираш него.
pipilica - майстор
Ми не е шега, е няма аз да живея там. Евентуално сезонни работници, но все пак трябва да има човешки условия. Той Блу ако види конструкцията на покрива ще падне от стола, не съм го правил аз но в интерес на истината излезе здраво и вече 4 години не е мръднало а не е като да не е валяло сняг и порядъчно вятър, то до сега беше отворено от едната страна и от дограмата фука яко, та ся съм поръчал и нови прозорци.
Е ся сметнах по цени от нета с растерен таван ще идат към 600 лева.

Нема начин да свалям ламарината. Що не ти харесва идеята със стиропора.
Ае утре ще гледам да снимам как е отвътре покрива.
MamaMy - майстор
Преди 7-8 години направих втора метална входна врата от винкел. Разделих я на две и отгоре направих стъклопакет, но за да не става прекалено тежка отдолу я затворих с поцинкована ламарина като отвътре с полиуретан залепих фибран. Стана чудесно. Дори толкова ми допадна, че направих и една такава на терасата. Тази зима видях, че и на двете врати фибрана се е отлепил от ламарината. Аз си знам, че поцинкованата ламарина не държи нищо, но се надявах това лепило да хване.
pipilica - майстор
Аз нямам намерение да лепя стиропора към ламарината, има напречни профили от които капе конденза, първия слой стиропор ще е между тия профили а втория ще е и върху тях и върху първия и мисля да закрепя стиропора с CD или CW със самонарезни за тия метални профили.
MamaMy - майстор
пет апр 12, 2024 1:49 ampipilica написа:
Аз нямам намерение да лепя стиропора към ламарината, има напречни профили от които капе конденза, първия слой стиропор ще е между тия профили а втория ще е и върху тях и върху първия и мисля да закрепя стиропора с CD или CW със самонарезни за тия метални профили.
Тези профили по-добре ги изолирай с изолация за водопроводни тръби. Номера е да не кондензират. Изолация си направи отделно.
pipilica - майстор
Да, може да им сложа от пеногума или там каквото се води, сетих се за какво говориш. Добре а после каква изолация да направя, то може и по ламарината да прави конденз и щото има наклон да се стича и като стигне профил и за това да капе само от него.
Ае утре по снимките ще давате акъл.

Е ся грубо сметнах че за ГК ще идат към 580 лева и остава цапотенето с шпакловки и грундове и латекси, а те не са в сметката.
Последна промяна от pipilica на пет апр 12, 2024 2:11 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
За това ти предложих да я свалиш, да наковеш ОСБ и върху него найлон, мембрана, пародифузно фолио или както там се води и отгоре пак ламарината. След това вече работиш както решиш. Ламарината няма да дрънка толкова а върху ОСБ-то може да лепиш каквото искаш. Може да ползваш и други материали. Това е само пример.
pipilica - майстор
Уау, ламарините са дълги по 5.5 метра щото има и стрехи, има над 200 винта, като ги слагахме бяха 4 яки мангусти и аз ги завивах само, отделно нямам толкова бюджет за такъв ремонт нито време пък за нерви да не споменавам.
До края на месеца трябва да е готово да влезеш по чехли, а колко друга работа с кактусите имам, така че трябва да се направи бързо.

Тема "Ремонт на барака." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: