• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, сложиха ми климатик в спалнята и съответно имам дупка в стената към балкона, където е външното тяло, през която излизат тръбите. Монтажната група го направи много добре, дупката е точно колкото за тръбите на климатика и те са положени в пластмасов кръгъл канал в стената. Все пак, има известно пространство в този канал, което е добре да се запълни. Попитах монтажниците и те ми казаха, че може силикон да сложа, само да не е пяна или нещо, което се разширява. Отидох в железарията и купих силикон и пистолет за него, но когато обясних на продавача за какво ще го ползвам той малко се изненада. Според вас подходящо ли е да пълня пространството около тръбите на климатика в стената със силикон или с нещо друго и какво? Благодаря предварително.
joro_kem - специалист
нед апр 14, 2024 1:42 amEdna jena написа:
Според вас подходящо ли е да пълня пространството около тръбите на климатика в стената със силикон или с нещо друго и какво? Благодаря предварително.
няма никакъв проблем да се запълни със силикон.
mitko64 - майстор
Ако е медна тръбата, по мои впечатления силиконът(санитарен) не я обича. Имам една желязна цистерна на Лом, поизгни отдолу и слагах бакърени кръпки със силикон и попнитове. Не изкара и година, силиконът зеленяса и се разпадаше като кир. После смених кръпките с алуминиеви и силикон за външно, оттогава нямам проблем. От парнаджиите знам че медните тръби не понасяли и гипс, та ги увиваха с изолирбанд преди шпакловката. При мене медната тръба за газта минава през дупка в термопанел. Доста се чудих с какво да уплътня да не духа, накрая набутах тоалетна хартия.
Тръбите са увити с лента.
Кому е нужно да се запълва пластмасов канал, че и със силикон?

Прикачен файл

IMG_20240414_111938.jpg
chapara - майстор
За да не ти влезне прилеп примерно😁, както на мен.

Запълваш с полиуретанов уплътнител.
gogo7777 - майстор
......а може и Спайдърмен да се намъкне в спалнята.
:drinkers:
нед апр 14, 2024 11:18 amТрифон П.Трифонов написа:
Тръбите са увити с лента.
Кому е нужно да се запълва пластмасов канал, че и със силикон?
Така е, увити са с лента и даже са в пластмасови канали, ето снимка:
Прикачен файл:
123.jpg
нед апр 14, 2024 1:44 pmchapara написа:
За да не ти влезне прилеп примерно😁, както на мен.

Запълваш с полиуретанов уплътнител.
Ами притеснявам се разни буболечки поне да не влязат, а и студ през зимата.

Полиуретановия уплътнител мога ли да го нанеса с пистолета, който взех за силикон? Май може...?
Сега огледах по-добре въпросната дупка, всъщност няма пластмасов канал, то е само една пластмасова декорация отвън около тръбите за да не е грозно (вижте на снимката със синята стена). Реално тръбите са си в дупка директно в панела на блока, така че ми трябва нещо, което е подходящо да запълни такава дупка.
  • 1
  • 2

Тема "Дупка за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: