Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

имам проблем с 1 платка или по-точно прекъсната писта.

На мястото за едното от крачетата на аудио жака изобщо няма мед и не мога да го запоя съответно. Някакви идеи с какво може да се оправи това?

Поздрави!
Прикачен файл:
platka1.jpg

Прикачен файл

platka2.jpg
galin56 - специалист
Единствената идея която ми идва е ако можеш да проследиш с мултимер(или колкото е възможно на око ако не е възможно с мултимер) от тая площадка колко писти тръгват и къде отиват. И съответно с кабелчета от единия край ги запояваш за жака от другия за другия край на пистата(на която си и прецакал площадката). Ако е възможно да направиш това ще спасиш платката, ако не - нова. Няма какво друго да се направи.
todortv - майстор
Това, което си оградил в червено е било (което виждам от снимката, която не е много добра) пасивен остров за механично закрепване на жака.
Аз бих запоил жака на останалите крачета, а това да залепя с прозрачен Поксипол или секундно лепило гел.
todortv написа:
Това, което си оградил в червено е било (което виждам от снимката, която не е много добра) пасивен остров за механично закрепване на жака.
Аз бих запоил жака на останалите крачета, а това да залепя с прозрачен Поксипол или секундно лепило гел.
Здравей,

не съм много сигурен дали "пасивен остров за механично закрепване на жака" е правилния израз, в смисъл не знам как се казва, но трябва да е като останалите 2(така мисля, че беше) - медно с тинол. Не знам жака реално колко извода използва, може този да не го използва, но мисля, че има прекъснати писти. Канаколита не е ли изолатор?

С мултимер и жички ми се вижда нереално поне за мен. Платката е супер малка става въпрос за mp4 palyer и има 100 елемента...
todortv - майстор
Ако дадеш по-добра снимка, може нещо да се измисли, защото аз не мога да видя скъсаните писти.
И снимка на жака.
sstefanov - майстор
botman написа:
...Някакви идеи с какво може да се оправи това?
Поялник, жичка и тинол и горещо лепило (най-вероятно и някой лев за човека, който ще ти свърши работата).

Тема "Ремонт на платка(прекъсната писта)." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: