• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
nikolson - майстор
При модерните цветове е важно да се спазва геометрията. Лично не ги харесвам, защото с промяна в модните тенденции "овехтяват", макар мебелите (и не само) да не са стари. В конкретната комбинация се вижда, че по-добре стои разтеглянето на цветовете по хоризонтал, а не по вертикал, смесването е по групи, а не шахматно.
dadko - майстор
Тя докато им мине модата- и мебелите ще се скапят. ПДЧ-то не е вечно а на някои производтели е с ужасяващо качество.
Явно се гони бюджетен вариант на кухнята, тъй като най- евтино излиза с панти вместо с механизми, водачи и т. н.
Колкото до цветовете- кухни се правят всякакви- разнообразието от цветове и шарки никак не е малко. Сестра ми си прави преди време кухня и като я попитах какъв цвят- каза оранжево. Втрещих се, като си представих яркооранжев цвят, но се оказа, че е леко пастелен и на живо не изглежда никак зле.
Колкото до жълто-зеленото- също се придържам към мнението, че ако се направят шахматно- ще стане голяма шарения...Но- това също си го избира ползователя. От дизайнера се изисква да направи няколко варианта, от които клиента да си избере.
estorm - специалист
Ами дайте някоя идея защото горе долу това се очертава. Горе размер 40х60 долу около фурната 50широки, трите врати вдясно от средната линия ще са по 53,3 / това за да имаме една средна вертикална линия/ Сивото горе ще е стъклото. Общо 4 модула всеки широк по 1,6м. Само плота и гърба ще са цели. Вярно заради бюджета се налага това.
Сори за грозното чертане.

Прикачен файл

вариант3.jpg
вариант3.jpg (29.01 KиБ) Видяна 1851 пъти

Прикачен файл

вариант2.jpg
вариант2.jpg (24.09 KиБ) Видяна 1852 пъти

Прикачен файл

вариант1.jpg
вариант1.jpg (27.07 KиБ) Видяна 1853 пъти
Последна промяна от estorm на пет авг 22, 2014 2:04 pm, променено общо 1 път.
dadko - майстор
Еми- бива. Но опитай се да убедиш жената поне над котлоните ( не е задължително те да са над фурната) да има шкаф за абсорбатор. Някакси не си представям кухня без абсорбатор... Къде ще отиват парите и миризмите при готвене? Дори и абсорбатор да не се сложи сега, а на по- късен етап- когато домакинята се убеди в необходимостта
Иначе- вариант2
estorm - специалист
Това с убеждаването съм опитал :lol: Мотива и е, че се готви на друго място. Там ще се ползва единствено фурната. Отгоре е 2ка стъклокерамика която евентуално ще потрябва 2 пъти в годината. Дори така да е аз опитах да вкарам абсорбер ама не и не.
И аз съм за вариант2, но ще се радвам и за други предложения касаещи размери или подредба.
Chefo77 - майстор
А защо дамата си мисли, че при използване на фурната не се отделя нищо? Вероятно и харесва идеята като пече пържолки, примерно, дори гащите в килера да миришат седмици наред ...? :) А когато в менюто присъства рибка?
И аз подкрепям вариант 2.
  • 1
  • 2

Тема "Кажете за тези цветове на вратички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: