• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 27
Мечтата на всяка домакиня
prascho - майстор
Фитилчо :-D.

Съфорумци,
От къде да си взема планки за фазер в София?
pachosz - специалист
За какво са тези планки? Не се сещам за какво става реч.
prascho - майстор
Между фазера и винтовете, с които се захваща към корпуса.

http://shop.kronbg.com/index.php?route= ... uct_id=104
EDI - майстор
Не ти трябват, не слагай.
prascho - майстор
Еди,

Винтовете ще държат ли без тези планки?
EDI - майстор
Ще държат.Може да комбинираш винтове и скоби.Аз като си правя мебели за вилата предпочитам гърбове от натурален МДФ 4 мм, а в последно време от шперплат 4 мм.Монтирам с видии 3 или 3,5 Х 30/каквото ми се намира/, като правя фрезенк за главите, да са по-далечко от стената.
pachosz - специалист
Тези планки като гледам са ако се свързват 2 фазера един до друг. На теб няма да ти трябват такива. А ако ги правиш с шперплат е много по-здраво, но то не е нужно чак толкова, МДФ-а е достатъчно здрав, 3 мм. А както казва Еди 4 мм, направо ще е бетон :wink: Ще може и с компоти да пълните чекмеджетата.
EDI - майстор
Аз ползвам 4 мм заради фрезенка, да има мегдан да стане хубав конус.Иначе 1 път съм слагал и 3 мм МДФ, като го напердаших здраво с такера с 14 мм скоби, пак става здраво.Обаче не ми се нрави теловете да допират до стената, макар да са от неръждаема стомана.Веднъж свалях едно долапче в нишата, дето беше на ъгъл между вътрешна и външна стена и скобите бяха корозирали.Вярно, че бяха едни такива жълто-червеникави, не неръждаеми, ама от тогава все си вкопавам видиите с фрезенк и мацвам малко лак отгоре.
pachosz - специалист
Анди, кво направи бе човек, сглоби ли вече кухнята? Няма ли да гледаме вече снимки :?: :wink:
prascho - майстор
Днес се върнах от село. Следващите дни имам други бойни задачи. Най-рано стартиране на обекта в събота...

П.П. Днес следобед сглобих корпуса на три горни шкафчета. Рафтовете паснаха точно :). SPAX винтовете са хубави, не превъртат в ПДЧ-то. Единствено при фазера ми се стори, че тук таме превъртя, но щото взех с дължина 25мм вместо 30мм...
В неделя продължавам....

Направи ми впечатление, че ПДЧ-то е с твърд повърхностен слой, но след като пробиеш със шило /точковане/, то в дълбочина все едно говорим за кисело мляко :).

Ще тествам лидлската фреза в неделя да направя отворите за аспиратора. Кой фрезер се ползва за цялостен срез на 18мм ПДЧ?
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 27

Тема "Разпределение на мебели в кухня ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: