• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 27
Мечтата на всяка домакиня
dadko - майстор
prascho написа:
Тя кухнята е готова, трябва само плот и гръб и да се фиксира.
E, покажи снимки, да я видим, де
prascho - майстор
Сглобил съм шкафовете, но не е окомплектована. Бях на море :).
prascho - майстор
Дайте акъл. При осветлението с лед лента къде е по-добре да се разположи.
- в ъглов алуминиев профил под 45 градуса между гърба и дъното на горните шкафчета или стандартен профил, който да е разположен в предната част на дъното на горните шкафчета.

При мен има прекъсване заради аспиратора. Трябва да разделя лентата на две... и сигурно два захранващи кабела.

От гледна точка на осветеност къде е по-добре. Ако е ъглов то разсейвателя да е с дъговидна форма в цвят опал или?

http://www.xn--e1akkcbgeo.bg/%D0%B0%D0% ... cle49907bg

От гледна точка на захранване какво ми трябва? - доректна връзка към кутия на 220V ли?

Като изключим роси, откъде в София пазарувате ал. профили и лед лента...?
radius - майстор
В предната част е по-добре. Говорим за практичност, не за красота. Ако е в ъгъла, ще блещи срещу теб.
prascho - майстор
Благодаря. Ще отскоча до тези:

http://www.led-bg.com/bg/products/led-profili

Над хладилника е безсмислено да слагам. Остават едни 2,9м, но те са прекъснати от аспиратор. Трябва ми едно парче 50см и едно 180см. Надали продават лентите на такива размери...

П.П. Купих. На колко см се поставят от стената тези уенти?
radius - майстор
Баси профилите , по 50лв./м.
Не може ли да се монтира лентата директно на талашита или заради охлаждането е нужен профил? Хем ще е по-дискретно, а и няма да се вижда, защото нивото на очите е над равнината на дъното на горния ред.
Ma3xNeo - напреднал
radius написа:
Баси профилите , по 50лв./м.
Не може ли да се монтира лентата директно на талашита или заради охлаждането е нужен профил? Хем ще е по-дискретно, а и няма да се вижда, защото нивото на очите е над равнината на дъното на горния ред.
Няма никакъв проблем лед лентата да се залепи директно на шкафовете, но се губи ефекта на разпръскване който дават пластмасовите капачета при профилите, възможно е и след време да почне да се разлепва. Друг вариант които е доста по-трудоемък е направата на нут, полагането на лентата в него и затварянето и с капаче което е точно за тази цел Изображение
За мен най-добрият вариант си остава профил за външен монтаж от този тип:

Изображение

Изображение

За 50 лева от този тип ще купиш към 8-10 метра (зависи къде и на каква цена ще ги намериш). При външният монтаж имаш много повече плюсове от колкото при вкопаване или директно монтиране на лентата. :wink:
peshaka11 - напреднал
А има ли начин лентата да прекъсне , при абсорбатора и да продължи след него , в смисал да не я лепя под абсорбатора защото е стъклен и ще стане много грозно ?
Ma3xNeo - напреднал
peshaka11 написа:
А има ли начин лентата да прекъсне , при абсорбатора и да продължи след него , в смисал да не я лепя под абсорбатора защото е стъклен и ще стане много грозно ?
Разбира се че може. Лентата се реже където е указано, че може до най-точният размер който ти трябва и на края се запояват кабелчета които продължават зад аспиратора снаждат се с другото парче лента и готово. Ето нагледно нещо правено там където работя, аспитатора не е като твоя, но изпълнението е същото.

Изображение
prascho - майстор
Плотът в срязания участък за мивката с какво е мазан? Аз си мисля да монтирам контакти за открит монтаж върху гърба на кухнята...Грозно ли ще стане?
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 27

Тема "Разпределение на мебели в кухня ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: