Мечтата на всяка домакиня
Един съсед е пожарникар и скоро си прави ремонт.Влизам в тях и кухнята без газов котлон.Викам му аз -Паралия, имаш пари за ток.А той ми отговори-Не просто нямам пари за нов апартамент.После ми разказа ,че са ходили на много инциденти от газови бутилки-изгорели кухни(по-сериозно от на колегата на горния пост) , бутнати стени , а и смъртни случай ,така че сам прецени, дали за 5 лв на месец си заслужава.
valentin114 - специалист
дени написа:
Един съсед е пожарникар и скоро си прави ремонт.Влизам в тях и кухнята без газов котлон.Викам му аз -Паралия, имаш пари за ток.А той ми отговори-Не просто нямам пари за нов апартамент.После ми разказа ,че са ходили на много инциденти от газови бутилки-изгорели кухни(по-сериозно от на колегата на горния пост) , бутнати стени , а и смъртни случай ,така че сам прецени, дали за 5 лв на месец си заслужава.
Да шофираш, също е много опасно, стават много произшествия по пътищата...а пожарите и щетите от неизправни ел. уреди /и инсталации/ са не по-малко от газовите...повече са.
професионал - специалист
Колега,за да си обективен,прави сравнение между аварий причинени от готвене на газ и такива причинени от готвене на ток,а не между готвене на газ и шофиране - само аз ли не виждам връзка между двете? :?
valentin114 - специалист
професионал, опасностите дебнат отвсякъде. Неслучайно вметнах автопроизшествията...малко невнимание...и белята се е стоварила. Така е с газовите уреди за готвене и с ел. уредите за готвене...газова бутилка не ми е гърмяла, но ме е "перкал" тока от ел. печка за готвене, някога...та кое е по-безопасното :?...извинявам се за офтопика, полемиката беше по-евтино.
професионал - специалист
Причината да те удари тока е най-вероятно е неправилно свързване на печката или неправилно изпълнена ел.инсталация,но така те удря само теб(сори за което :-D ),но ако гръмне бутилка или се загаси пламъка ... :shock:.Май няма съмнение кое е по опасния вариант!ПУ-ПУ, айде и ние каква тема подхванахме. :partyman:
valentin114 - специалист
:partyman: а причината да "гръмне " газовата бутилка каква е?...за причините от ел. знам
Последна промяна от valentin114 на ср фев 01, 2012 1:42 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
А каква част от авариите с газовите уреди се случват с бутилки, които са технически изправни? Колко от авариите са причинени от 20 годишни бутилки, без преглед и законово забранени за зареждане?
Да не говорим, че сигурно 99% от котлоните имат защита от загасване.
Аз си имам правила - никога бутилката над 10 килограма, винаги се пуска и се спира от магнит-вентила, чак тогава от печката. Дано никога не разбера какво е да ти гръмне бутилка.
Професионал - да ти дам ли адекватен пример - всички ползваме бойлери, но някои гърмят. Да спрем ли да се къпем? :)
Твърдо ЗА газта, ако алтернативата е керамиката. Ползвали сме такова нещо в стария апартамент няколко години - кошмар. То едно кафе не можеш да си свариш, ако джезвето е лееееко изтумбено :) Специални тигани, специални тенджери. Па почистване, па да не изкипи, па ме е страх да не се изгоря после на плота ...
Затова в къщата си взехме печка 2+2 - газ с обикновени котлони.
Само дето готвенето на газ иска много добра аспирация.
tripioo - специалист
то не е за хвалене ама мен и ток ме е удрял от печката а преди години и туристическият ни котлон се запали в кухнията ... и та като препатил мога да кажа че ако не си поддържа човек техниката ........ умряла работа
valentin114 - специалист
Ами Chefo77, дали става да пуснем във форума тема, озаглавена например : "Кое е по-безопасно:ток или газ...или статистика: поражения, материални и хуманни...кои са повече, от газ или ток...аз бих заложил, че тока е по-голям "убиец" от газта.
schuldiner - майстор
Понеже имам и двата вида котлони, смятам, че съществена разлика в разхода няма. За мен определящо е какво се приготвя на тях. Газовият е за аламинути, а ако е и с добра горелка, има предимството на по-високата температура. Нещо, дето къкри, предпочитам на електрическия, още повече има лесна възможност за таймер (за загори-тенджерите), а и не ми се е случвало ширмът да го угаси. Не са толкова проблемни газовите уреди, както ги описват някои, но наистина не е желателно да се оставят без надзор и искат повече внимание още от инсталацията.

Тема "Иконoмическа разликата м/у газов котлон и керам. плот на 30д" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: