Мечтата на всяка домакиня
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте кухненски маниаци :yawinkle: ,
Имам въпрос за разположението на вградената фурна в кухнята. Първоначално с жена ми бяхме решили да ползваме стандартната комбинация-под плот вградена фурна, над плота двойка котлони и над тях аспиратор:
Вариант 1:
Прикачен файл:
6kaf_kotlon edin pod drug.JPG
6kaf_kotlon edin pod drug.JPG (56.79 KиБ) Видяна 1987 пъти
При този вариант аспиратора ще обира миризмите и парите не само от котлоните, но и от фурната (все пак са един под друг)

После се загледахме във вариантите, в които фурната е на по-високо ниво и това ни хареса-по бърз и лесен достъп до фурната, елиминиране на неизбежното гъзене, когато искаш да видиш какво се случва вътре. Така се роди този вариант 2:
Прикачен файл:
6kaf otdyasno.JPG
6kaf otdyasno.JPG (47.33 KиБ) Видяна 1987 пъти
Колоната между фурната и котлоните всъщност е гипкартонен куфар скриваш отдушника и ВИК тръбите.
Та въпроса, който си зададох-да, когато фурната мине вдясно-тя ще може да се качи на 90 см височина, но какво правим с парите и миризмите от фурната?
Аспиратора се явява вляво на 60 см #-o Дали ще може да ги поеме навреме?
Моля да споделите опита си и да ми кажете дали във варинат 2 миризмата ще е значителна и дали изобщо си струва да се заплати тази миризма, за да мога да имам фурната изнесана на 90см?
Съвет?
Последна промяна от ivanvasilev1970 на чет фев 02, 2012 10:19 pm, променено общо 1 път.
Ivo_Dinkov - специалист
Преценете добре и разположението на микровълновата- аз исках да е на високо и до последно ме убеждаваха, че няма да е удобно, но се оказа, че е (план Б беше да ги разменя микровълновата и кутията за хляб :mrgreen: )

Изображение
SoWhat - специалист
Вариант 2. MW на мястото на чекмеджетата. Иначе няма стигане.
Няма нужда от притеснения за миризми, изпарения и т.н. от изнесена фурна. Вашата няма да е първата.
shadowman - майстор
Фурните в колона ги потавям по-ниско от 90 см, ето тази е на 70 см -
Изображение

Тема "Препоръка за разположението на фурната?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: