Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

В момента сме в процес на проектиране на нашата кухня. Прочетох доста теми в секция кухни, но все още имам неотговорени въпроси, затова искам да се допитам до вашето професионално мнение.

Прилагам общ изглед на кухнята.
Прикачен файл:
04-09-2013 17-24-22.jpg
04-09-2013 17-24-22.jpg (48.95 KиБ) Видяна 2731 пъти
1. Имам желание долния ъгъл на комина да бъде облечен с продължение на плота, страница(като шкафчетата) и цокъл продължение на десния ред от кухнята. Искам да се облече, за да изглежда визуално по-добре, ако сложим боя ме притеснява и възможността от цапане заради близостта на котлона. Сигурно плочки ще се окажат най-практично решение, но засега го оставям на страна.
Прикачен файл:
04-09-2013 17-23-10_1.jpg
04-09-2013 17-23-10_1.jpg (61.11 KиБ) Видяна 2731 пъти
Неизвестните за мен размери съм оцветила в тъмно и светло синьо.

Първо искам да попитам и колко см трябва да се оставят в ляво между стената на комина и печката, за да може да се отваря вратичката на фурната и да не се удря в дръжката на съдомиялната. Доколкото прочетох дръжките са с размери 2-3см.

Относно обличането ми се струва, че размерите на комина ще се окажат проблемни 78.5 на 56см. По моите сметки, базирани на размерите на шкафчетата, които прочетох тук в темите, ми се струва, че цокъла на страницата ще излезе по-напред от цокъла на реда шкафчета.
Според вас при наличните размери може ли да се облече комина и да изглежда добре като продължение на реда шкафчета?
Колко см може да е минималната дебелина на тази малка страница в зависимост от материала – акрил, полиестер, полиглос, мдф боя(все още не сам избрала материала на лицето)?
Прикачен файл:
skafche.jpg
skafche.jpg (17.05 KиБ) Видяна 2731 пъти
На колко см назад се слага цокъла от външния край на шкафчетата?
Колко см заема шкафчето от стената до външния край на шкафчетата?
Колко см стърчи плота напред пред вратичките на шкафчетата?

2. Относно вграждането на съдомиялната(45см): искам плота да бъде 90см, а крачета 10см. Предполагам, че се слага страница 1.8см от ляво и дясно на съдомиялната. Прочетох в темите, че такова вграждане е проблемно заради крайното положение и височината, моля за съвет, дали ще стане.

3. И последен въпрос, при мивка за шкаф 60см, колко е външния размер на шкафчето 60см или както пишат по сайтове за мивки светъл отвор 60, което значи(1.8+60+1.8 ). Това ме интересува за да можа да изчисля размера на последния шкаф в дясно, за да знам дали може да се ползва някой готов механизъм.

Много ви благодаря :-)
miliad - майстор
1. Няма правило колко да е отстъпа на цокъла. Минимума ,е да е подравнен отпред с дъното на шкафа.Максимума ще го даде съдомиялната.
Това с плота лесно ще стане и не знам дали да го обеснявам.
Препоръчвам при теб страницата пред комина да продължи до пода, като се върже на Г с другата между миялната и комина. По същият начин можеш да изпълниш и другите две крайни страници-до хладилника и вратата.
Дръжките на уредите в случая не са в конфликт, но остави поне "18мм" разстояние между страницата пред комина и печката/Ако ъгъла на стаята е по малко от 90 гр. вратата на фурната ще драска в страницата/.
Така ще изтеглиш фурната на 36мм от комина и ще можеш спокойно да да изрежеш отвор за котлоните.

На колко см назад се слага цокъла от външния край на шкафчетата?-отговорих горе
Колко см заема шкафчето от стената до външния край на шкафчетата?- 56 в идеалния случаи
Колко см стърчи плота напред пред вратичките на шкафчетата?- 2-3см

2.За съдомиялната прочети внимателно упътването на уреда и от там се ориентирай. По принцип това което искаш е възможно.Допълнителна страница между миялната и мивката не е необходима, там има цял шкаф все пак.

3. Мивка за шкаф 60см-Това значи шкаф с външен габарит 60см/18+564+18/
ZEDYCUS - майстор
Колегата е написал подробно решенията. От мен малко снимков материал. :)
А да се облече ъгъла при тези 4 см(60 плот -56 комин) ще стане. Плота ще стърчи 1 см пред вратата( реално съдомиялната е за монтаж в шкаф 57см), два см е вратата и остава 1см от нея до стената, ще станат и два ако плота опира в гърба, вместо гърба да стъпва върху него. Лявата страница за съдомиялнята ще трябва да е поне 58-9 см в дълбочина за да се захване обличането под прав ъгъл за нея.
Добре е между обличането(гърба) на комина и котлоните да има поне 10 см отстояние, но и с по малко пак ще стане.
Ето много подобно положение, но комина беше 50см дълбок.

Прикачен файл

Готов ъгъл.jpg

Прикачен файл

Обличане комин.jpg
Обличане комин.jpg (93.17 KиБ) Видяна 2679 пъти

Прикачен файл

Комин чупка.jpg
SoWhat - специалист
Тези 56 см. за миялка няма ли да са малко. Ако зад нея е извода - забравете!
Или плота над миялката ще е 60см., а печката ще се изнася в ляво?

Тема "Обличане на ъгъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: