Жилището на най-малките
Здравейте,

Реших да направя шведска стена на децата. Хем да насочат излишната енергия в правилната посока, хем и като ги накажа без компютри и всякаква друга техника да има с какво да се занимават. Странѝците си ги направих и разпробих сам, а тоягите ги купих готови от Баухаус. Стената е висока 280 см и продължава около метър по тавана.
Прикачен файл:
IMG_0240.JPG
IMG_0240.JPG (86.86 KиБ) Видяна 4522 пъти
От края на таванската част, ще спусна две въжета (конопено ф14) закачени на карабинери и на края им ще вържа една тояга. Да стане нещо като цирков трапец. Който иска да се набира, който иска да се люлее. (въжето на снимката е ф22 и е сложено само временно)
Прикачен файл:
IMG_0241.JPG
IMG_0241.JPG (53.15 KиБ) Видяна 4522 пъти
Края на въжетата съм обслужил със селски конец от и съм ги екипирал с метални кауши.
Прикачен файл:
IMG_0242.JPG
Остават 2 неща, които ми убягват за момента и не мога да ги измисля и моля за помощ.

1. Искам дължината на въжетата да е променлива за да може да се ползва от ниски и високи хора. Представям си го нещо като дръжка на раница, скъсяваш или отпускаш колкото ти трябва и то се законтря при опън.

2. Как най-културно да захвана въжето за тоягата ?
Прикачен файл:
IMG_0244.JPG
Благодаря предварително
egomen66 - майстор
Погледай малко клипчета.... Може да откриеш своите отговори. :arrow: https://www.youtube.com/results?search_ ... 1%82%D1%8C
ivailokrustev - специалист
Идеята е супер. Не знам как ви е дошло, но много ми харесва. Дано и на децата им допадне, защото днешната младеж не си пада много по спорта, но това може да ги подтикне. Браво и за изпълнението.

Тема "Моята шведска стена + дайте идея моля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: