Жилището на най-малките
Много искам да подарим за рождения ден на синовете ни изработен от нас, в тяхно присъствие, параван или къщичка за куклен театър. Представям си го като куб 1 на 1 на 1м., облечен с плат и покрив, също облечен с плат. Много е важно да не се изложим и да не развалим изненадата и подаръка и затова моля за идеи и съвети как да изпълни.
:?
Къде сте бре майстори? Остават ми два дена. Подготвила съм си парцалките, уших си две прозорчета, завеска съм измислила. Само за куб пирамида от летви и планки за ъгли се сещам, а нямам идея как да му направя покрив. Мъжо е бягал от трудовото, но ще кове пирончета. И лепенки съм си купила, и риванолче. Хем децата ще се научат първа помощ да оказват.
velsi - Почетен майстор
Нямам съвсем ясна представа какво точно сте замислили като конструкция с тези летвички, но нищо не пречи да направите покрива по същия начин - пак от летвички. После вземете парче велпапе от някой стар кашон, облечете покрива с него, а за по-красиво и интересно може отгоре да наредите парчета пак от велпапе, облечени с подходящ плат, на принципа на битумните керемиди. Ето така:


Изображение


Впрочем подобна техника може да се ползва и за стените като се наподобяват тухли, врати, прозорци и т.н. Пожелавам ви успех и много емоции.
XpacTa - специалист
Ами основния проблем е че искате да го изработите сам. Иначе бих ви посъветвал да отидете до магазин Jumbo под Billa на бул. България и да си купите от там - мисля че беше на съвсем разумна цена.

След като държите да го изработите сам може да почерпите вдъхновение от гугъл:
Снимки на параванчета за куклен театър
Или пък да потърсите директно някой който вече е минал по вашия път:
Направи си сам куклен театър

Например на тази страница има подробни инструкции за изработване на доста сложен параван за куклен театър:
Изображение

Тема "Моля за идеи за параван или къщичка за куклен театър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: