• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 44
Всичко за този вид строителство.
canyin - напреднал
bulhomes2 написа:
Аз и не виждам общото на рекуператора със сметките. Той може единствено да ги увеличи. Предимството му е чистия въздух, но как се показва това със сметки за ток или отопление ми е непонятно.

160 квадрата жилищна площ с 500лв за сезона с постоянна температура t=17.5 - 20 C влажност=53 -57
Просто ги раздели 500 / 160 = около 3лв на квадрат на сезон сега ако ти живееш в 100 квадрата жилище би трябвало да се отопляваш със 300 лева на сезон, кое не разбра ?
шоп - майстор
canyin
по никакъв начин не мога да приема твоите сметки за верни.
1 во - 17.5-20 градуса си е направо кучешки студ
2 ро - нереално е с 300 лева да осигуриш отоплението за цял ОТОПЛИТЕЛЕН сезон за 100 кв м. ( не говорим за пасивни къщи, нали?)


bulhomes2 го е казал много точно, рекупертора не сваля сметките, а ги покачва. Разбира се за сметка на комфорта.
Tsilkov - майстор
В този случей и аз съм скептичен - от 1500 на 500 лева само със слагането на рекуператор - малко ми е прекалено. Трябва преди това да си бил поне 1/3 от денонощието с отворени прозорци във всички стаи.
vrangelov - специалист
canyin написа:
Около 1500лв (за 6 месеца ) бяха сметките преди да се постави рекуператора.
Сметките са за газ (ток не ползвам за отопление )

Браво! Това наистина е похвално.
Аз не съм много съгласен с колегата шоп, че един рекуператор би увеличил сметките на едно домакинство, но мисля, че колегата Tsilkov е прав, че преди да го сложиш е имало неправилно проветряване у вас. В комбинация с меката зима се е получила разликата в сметките.

Поздрави!
canyin - напреднал
Knowledge is force, may the force be with you my friend, read at least one book !

Смятам да приключа с тази тема имате линкове с видеа и снимки '''няма фотошоп ''' за невярвящите да заповядат , черпя по кафе даже и невярващите !
N42.27361 E22.67679
eurogas - специалист
Какво значение може да има едно минимално завишение на сметките, на фона на удоволствието от чистия въздух в къщи, и ниските нива на въглероден двуокис ?

Рекуператорите които поставих на всички стаи в къщи преди три години, са най-хубавото нещо което съм правил някога, удоволствието да спиш в постоянно проветрено помещение, и усещането че спиш навън, нямат цена, не зная как сме живели преди това, било е голяма мъка !!! :)
bulhomes2 - майстор
Че кой е казал нещо против това?
canyin - напреднал
https://plus.google.com/101785874377954 ... qC8Ve2s1is

сметките за газ от този зимен сезон!

eurogas и аз си нямам идея как сме живели преди това
nikolovvd - майстор
При мен всичко е на ток. :?
Най-голямата ми сметка за 144 кв.м. е 329лв. за Декември 2014. След това сметките падат с 50-100 лв. на месец. :roll:
bota156 - специалист
Тангра са пуснали нов рекуператор EVB 2 - 200m3/h колкото за вентилация на една къща.
на това отгоре е и с 88% ефективност и харчи само 60вата ток

http://ventilator.bg/visokoefektivni-en ... 67-ev.html
Кофти че цената пак е 1700лв, колкото и по големите кютюци но поне малко харчи и няма да прави вятър в къщата.

Голям мераклия съм на такова нещо но къщата трябва да е специално проектирана за да се слага рекуператор, иначе ще станат едни грозни куфари навсякъде из стаите
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 44

Тема "Рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: