• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 52
Всичко за този вид строителство.
PLD - помощник
Здравейте,

Някой има ли впечатления, респективно мнение за монтаж в равнината на стената, но дограмата е "обхваната" от дървени гредички, да кажем 5х8. Технологично го виждам така: строителния отвор се оставя с 5см по-голям от всички страни, после се нивелират и закрепват гредичките като тука може да се гони даже и милиметрова точност, в така подготвения отвор се монтира дограмата - би трябвало да е много по-лесно и бързо. За финал се обръща отвън и отвътре. Отвън изолацията ще може да е 6-7 см, което би трябвало да е достатъчно за да се минимизира термомоста.
Естествено гредичките се обработват / импрегнират както си трябва предварително.

Евентуални недостатъци на идеята?
Tsilkov - майстор
Става и този вариант(дърво за "черна каса"), ама няма никави видми приемущества спрямо другите опции. Техническо усложнение ти се явява объщането от към интериора.
PLD - помощник
Ами замислих се за външни щори със скрита, вградена кутия, а те не се връзват с другите варианти. А и естетически някак не ми харесва прозореца да е изнесен много напред.

Обръщането колко да е трудно, кеф ти с газо-, пено-, полистиролбетон, че даже и с обикновени единички.
Добре де, чета, чета и накрая ми изгрява една идиотска идея в мен.
Понеже предстой строеж на сглобяема къща от дървена конструкция, въпросът за дограмата изниква веднага. Каква, колко камери какви стъклопкети и т.н.
Мислех си ако вместо безумно скъпата и модерна дограма, сложа 2 на брой дограми (евтини) независими една от друга, като едната се отваря на вътре, а другата на вън с максимално голяма дистанция помежду им. Няма ли да е по ефективно от гледна точка загуба на топлина?
Да поясня къщата е на 1 етаж.
plastkomfort - специалист
Абсолютно не.
Топлопреминаването през нормалните стъкла си остава :-D
Благодаря за бързия и коректен отговор.
Tsilkov - майстор
Не е толкова лесно. Първо имаш два термомоста от монтаж. След това имаш намалена осветеност което значи че ти е нужна повече като площ дограма и от там по-голямо топлопреминаване. Освен това чисто ценово обикновенната дограма (комплектована и монтирана) не е два пъти по-евтина от такава с хубав профил и троен пакет.
mozilla - помощник
Tsilkov написа:
mindless написа:
Много по-важно от него според мен е използването на правилно нискоемисионно покритие, защото с 2 К или К+4-сезона стъкла в троен стъклопакет g фактора е някъде между 35 и 45,
С К+4 сезона соларния фактор пада на 35. Изобщо според мен стъкло от т.н."4 сезона" няма място в троен стъклопакет - освен слабия соларен фактор и осветеността става адски малка, а цената на пакета на практика става почти двойна.
mindless написа:
със специалните покрития като TRI на AGC
TRI-то е перфектния избор за троен пакет, но за съжаление към днешна дата не е навлезнало в нашия пазра - нито като цени, нито като условия за доставка и монтаж :sad: За по-голям обект сигурно има начин да се осигури при нормални условия но за 30-ина квадрата аз не успях :sad: Както вече писах PHPP ми изчисли 3kWh/m2a разлика - разбира се тук щеше да дойде и по-добра осветеност и т.н.

Стъклото което монтираха е това:
Изображение
Хубаво топлопреминаване и светлопреминаване, но най-вече евтин и разпространен пакет. Цените бяха нещо от сорта (по спомени) 60 лв./м2 за това стъкло спрямо 40 за двоен пакет с К и 32 за двоен пакет без К.
Мерси за полезните постове Тсилков.
Коя е марката и модела на профила? Съответно Uf i Ug values?
Tsilkov - майстор
Това е профила http://danin.bg/#/bg/4-Продукти/1-PVC-д ... Evolution/. Напрактика е идентичен със Salamander Blue Evolution 82. Uf е 1,0-1,1. Ug съм го дал в предишния пост 0,6. Не е нещо специално - всички по-големи марки имат подобна серия (нискоенергийна). Най-лесно се познават не по камерите (6) а по това че имат три уплътнения :wink:
При тази конфигурация на профил, стъклопакет, алуминиев раздлител на пакета, относително едри остъклявания без много шпроси и монтаж в равнината на изолацията Uw сумарно стана 1,16 W/(m2K). Ако беше с PVC разделител щеше да е 1,07 W/(m2K). Ако дограмата беше монтирана стандартно в средата на зидът Uw скача на към 1,59 W/(m2K). Ако беше и с малки прозорци с много допълнителни шпроси смело щеше да иде на 2,0 W/(m2K).

P.S. Впрочем в сайта които съм псоочил има ценови листи и си личи , че оскъпяването между стандартна дограма с единичен стъклопакет и нискоенергийна с троен е 25-50% в зависимост от геометрията на прозореца.
Направи - напреднал
radius написа:
Нискоемисийно е К-стъклото, а 4 сезона е високоенергийно. Това фолио е с много интересна цена :lol: .
Да :supz:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: