• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 52
Всичко за този вид строителство.
mindless - специалист
Tsilkov написа:
Ug - коефицент на топлопреминаване(W/m2K)- отчита колко вата ще минат през квадратен метър от стъклопакета при разлика в температурата вън/вътре 1 градус. Средните денградуси за България са от сорта на 70 000 (даже малко повече). Умножаваш и виждаш колко киловата топлина отхвърчат всяка година.Например за троен стъклопакет Ug=0,6W/m2K *70к дава 42kWh/m2 годишно. Най-добрите двойни стъклопакети (бяло+К и аргон) имат Ug = 1,1W/m2K или 77 kWh/m2 годишно. Или с тройния пакет печелиш 35 kWh за всеки метър квадратен стъклопакет.
Не съм на 100% убеден, но мисля, че грешиш с количеството на денградусите. Според приложението към наредба 7 за климатичната зона на София при -16С са дали 2900
Tsilkov - майстор
2900*24 (часовете на денонощието) = 69 600 или грубо 70 000. Не е при -15 ,а средногодишно. Също зависи и спрямо каква вътрешна температура се изчисляват. PHPP ги дава 75 000 (изчислени спрямо средномесечните температури от метереологията), Топлофикация мисля 73 500...............
mindless - специалист
Tsilkov написа:
2900*24 (часовете на денонощието) = 69 600 или грубо 70 000. Не е при -15 ,а средногодишно. Също зависи и спрямо каква вътрешна температура се изчисляват. PHPP ги дава 75 000 (изчислени спрямо средномесечните температури от метереологията), Топлофикация мисля 73 500...............
Ясно, аз направих очевидно грешното предположение, че щом денградус е съставна дума от "ден" и "градус", то това се отнася за цял период от 24 часа ;) сега ми се изясни картинката.
Tsilkov - майстор
Просто в наще норми ползват денградуси за да могат да изпитват студентите в МЕИ-то по по дълги фомули които да превръщат единици :lol:
PHPP Ползва Gt(кКh/а - кило калвин часа годишно) и като умножиш (в случея за София 70-75kKh/a) по U (коефицента на топлопреминаване) направо ти излиза резултата в kWh топлинна енергия.
dr_slavov - напреднал
Останах с впечатление, че монтажа с така наречените котви е за да се избегнат термомостовете. Прозореца влиза в линията на изолацията.
От едната от фирмите ми казаха, че се правело с цел да не се разхерметизира профила. Дупка в профила ще наруши ли по някакъв начин характеристиките му?
Другото което си мисля е че тази дупка може да се херметизира по много начини, и то с не много средства.
Tsilkov - майстор
dr_slavov написа:
Останах с впечатление, че монтажа с така наречените котви е за да се избегнат термомостовете. Прозореца влиза в линията на изолацията.
С правилно впечатление си останал.
Фирмата явно не е била на ясно и е правила волни съждения. Не че и това което са ти казали не е вярно ама не е това целта. Пък и с котвите пак се дупчи част от профила макар и с винтове а не свободен дюбел.
estqwerty - специалист
това разхерметизиране е първият резултат в гоогъл, когато напишеш котва и дограма.

точно седя и си мисля остава ли камера ненадупчена, когато се прави дограма. ми тя ако не е надупчена не е направена както хората :

външните страни се разпробиват за да се направи отводяването. тук има някой много зли практики и порочни практики които минават през няколко камери 3 и повече, което като цяло е неправилно.
средата се дупчи за да се фиксира металната армировка.
за механизмите я надупчваме пак по средата само че от другата страна. пантите и те тъп механизъм :evil: - освен че дупчиш крилото трябва и касата отвътре и е хубаво да стигнат до армировката, вярно има скрити и може да се избегне.
после пък дръжките минават чак до вътрешната страна: как да го отворим от отвънка? :) като пресичат вътрешната камера и тази за армировката.
та ако всичко е правилно направено трябва да имате по един винт на всеки 10-15 сантиметра ако е цветна по-начесто.

май-куките са единственото нещо за което не се пробива, както и монтажа на стъклодържачите, но на тях винаги можем да закачим едни щорички с по някой друг винт :)

та разхермитизраме какво ? :)
bivolan - напреднал
Отделно има и технологични отвори, които разхерметизират профила, особенно при цветните профили.
estqwerty - специалист
ето един тунинг на дограма, тип направи си сам : имитираме подложките изолация на генео за пасивна къща :)

http://sdinfo.ru/%D1%83%D1%82%D0%B5%D0% ... %83%D1%80/

ей руснаците са измислили всичко преди всички :) :) :)
Tsilkov - майстор
То това може да се направи още като не са сглобени профилите, но не се бях сещал че става и в последствие :-D =D> Що се отнася до Генео - идеята там е че няма метална армировка и подобен пълнеж е доста по ефективен - иначе те и "стандартните" ги тъпчат с графитен стиропор и умът ми не го побира защо е толкова неоправдано скъпо :?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: