• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
masterval - майстор
ivankrivodol, питаш:
"винаги ли се отнасяте така с новите потребители във форума?"

И много по-зле, твоето си е направо като "добре дошъл". Най-вече с онези, които не четат, а направо питат.
А относно оцветяването е писано, писано...
Ти май вече си забъркал цвят, но иначе, когато си в подобен филм, отливаш малко в една чашка и пробваш с оцветителя. След това на стена. Чак тогава рискуваш с цялото количество.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
masterval, забавното е, че това възмутеното, не е онова питащото, с боята.
masterval - майстор
Извинявам се на Иван от Криводол!
Писаното от мен се отнася до дамата, питаща "от каде си?".
ivankrivodol - напреднал
М-да, интересно форумче - тук потребителите май се делят на "това" и "онова"! Супер, приятна терминология ;-) :x
П.С. - то форумчето си е наред (уж) де, ами явно някои потребители (опитни майстори, според тях си) се изживяват като нещо над "това" и "онова"
:lol: :lol: - кефи, кефи!
humen - напреднал
Привет колега, късно ти видях поста за силиконовата боя. Това което си направил е погрешно, да оцветяваш силиконова боя с оцветители от различни фирми за ръчно оцветяване. Хубавото в твоя случай , че площа е малка и няма да е фатално. Иначе след време ако беше на фасада щеше да стане на петна,просто колорантае несъвместим с боята.
За всички останали ,,специалисти'':
Силиконови бои и мазилки се тонират машинно със специални колоранти, те са различни от останалите колоранти които се използват за : латекс, фасадна боя, грундове, полимерни и силикатни бои и мазилки. Причината е , че колорантите са органични и синтетични.
Поздрави
ericmax - помощник
Здравейте и от мен.
Малко късничко видях темата,но мога да помогна занапред на други "оцветители" да си решат проблемите. :?
РАботя към една фирма която тонира силикон модифицирани бои и мазилки.Вярно е ,че пигментите са специални,но от разфасовките остават малки количества,които могат да се използват за тониране.
Направих си експиримент и тонирах фасаген и латекс и боядисах стая у дома.Снимката не е блестяща,но се вижда все пак.
Ако на някой му потрябва помощ-аз съм насреща.Да пише ЛС

Прикачен файл

090305_220851.jpg
090305_220851.jpg (5.88 KиБ) Видяна 7433 пъти
Калфата - помощник
От цялата тема не можах да разбера как да оцветя силиконовата боя в тъмен цвят :? :? :? :? :? :?
ericmax - помощник
Тъмен или наситен :?
За тъмните цветове оцветяването може да стане или с повече пигмент или с добавяне на черно.Кажи колко тъмно/наситено/ искаш цвят и ще ти кажа как! :wink:
Калфата - помощник
тъмно сиво ми трябва, а в момента е нещо като синьо сиво.
Боята е СТ 48
ericmax - помощник
Предполагам/понеже не знам какъв точно цвят по картел търсиш/ че ше е необходимо добавяне на черен пигмент.Но за да получиш хубав сив цвят ще ти е необходим доста черен пигмент.Какво си слагал вътре досега.А и друго,знаеш ли каква база е боята ти/за количеството пигмент/:
Оставям ти скайп за връзка: e.k.a.m.
  • 1
  • 2

Тема "Оцветяване на силиконов фасаген?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: