• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emskia - специалист
Малко да укротим страстите. Котела е 23.3 kW - http://www.jov.bg/product/451/kotel-via ... -3-kw.html
вт дек 08, 2020 8:42 pmemskia написа:
Малко да укротим страстите. Котела е 23.3 kW - http://www.jov.bg/product/451/kotel-via ... -3-kw.html
На мен ми е топло. Колко киловата да представя, хипотетично?
Морфин знае, че всичко, което е сметнал над 10, си е пачи яйца.
На тях те е насадил някой, без да си виновен. Кой?
Мен не ме бърка колко ще грешиш. Бърка ме Защо, но и това не е от толкова голямо значение, щом мен не ме бърка. Ако си разбрал, както бързо разбра киловатите, то аз съм доволен.
morfei1 - специалист
вт дек 08, 2020 8:42 pmemskia написа:
Малко да укротим страстите. Котела е 23.3 kW - http://www.jov.bg/product/451/kotel-via ... -3-kw.html
Така нещата изглеждат по-добре - котле 23kw и горелка 20-5kw, особено като се водиш по стаен термостат първоначално ще ти трябва повече мощност от необходимото за по бързо темпериране и влизане в работен режим. Едно е да го правиш с 10kw друго е с 20kw.

Системата не е голяма, може да пробваш и с 1-3сек след време, като видиш как се представя с 1-4сек. и как преминава/темперира през 20kw.

Остава и разхода да влезне в норми.

Премери ли дебита на шнека?
emskia - специалист
вт дек 08, 2020 9:38 pmmorfei1 написа:
вт дек 08, 2020 8:42 pmemskia написа:
Малко да укротим страстите. Котела е 23.3 kW - http://www.jov.bg/product/451/kotel-via ... -3-kw.html
Така нещата изглеждат по-добре - котле 23kw и горелка 20-5kw, особено като се водиш по стаен термостат първоначално ще ти трябва повече мощност от необходимото за по бързо темпериране и влизане в работен режим. Едно е да го правиш с 10kw друго е с 20kw.

Системата не е голяма, може да пробваш и с 1-3сек след време, като видиш как се представя с 1-4сек. и как преминава/темперира през 20kw.

Остава и разхода да влезне в норми.

Премери ли дебита на шнека?
Тъкмо се нагласих да пълня торбичката от шнека и се оказа че кантара няма батерия... като успея да купя нова ще дам резултат. Между другото сега пробвах с 1-3 сек и държи с 2 градуса по-ниска температура на котела. Ако го докарам до чувал и половина за 24 часа, ще е повече от чудесно.
morfei1 - специалист
вт дек 08, 2020 10:05 pmemskia написа:
Тъкмо се нагласих да пълня торбичката от шнека и се оказа че кантара няма батерия... като успея да купя нова ще дам резултат. Между другото сега пробвах с 1-3 сек и държи с 2 градуса по-ниска температура на котела.
В какъв смисъл държи 2C по малко, че не го разбрах съвсем? Нали си макс темп 70C и зона регулиране 10C?

Мощностите трябва да са ти 100, 75, 50, 25% с зареждане 1-4сек. С 1-3сек. никога не съм пробвал, но предполагам си 100-50-25%?

Имай предвид, че макс вент 45% може да идва силен за да речем около 3кг.

Не бързай толкова, от допълнително намаляне ще имаш нужда само ако горелката изключва по макс темп, преди стайният термостат да подаде команда стоп. Другия способ да я забавиш допълнително при нужда без да намаляш мощността е с зоната на регулиране като увеличиш примерно с 5C от стандартното 10C. При + външни темп. и 15C зона на регулиране може да идва малка, но при 0 или под 0C външна, може да идва голяма тази зона на регулиране. Туй ще го правиш като дадеш макс темп на водата 80C. Трябва си време и наблюдение докато намериш златната среда за твоята система.

При мен с зона регулация 10 и 15C горенето се удължава с около 15мин. при равни външни условия, понякога са достатъчни стайния да изпълни заданието и да подаде команда стоп.
Последна промяна от morfei1 на вт дек 08, 2020 10:28 pm, променено общо 2 пъти.
emskia - специалист
вт дек 08, 2020 10:17 pmmorfei1 написа:
вт дек 08, 2020 10:05 pmemskia написа:
Тъкмо се нагласих да пълня торбичката от шнека и се оказа че кантара няма батерия... като успея да купя нова ще дам резултат. Между другото сега пробвах с 1-3 сек и държи с 2 градуса по-ниска температура на котела.
В какъв смисъл държи 2C по малко, че не го разбрах съвсем? Нали си макс темп 70C и зона регулиране 10C?

Мощностите трябва да са ти 100, 75, 50, 25% с зареждане 1-4сек. С 1-3сек. никога не съм пробвал, но предполагам си 100-50-25%?

Имай предвид, че макс вент 45% може да идва силен за да речем около 3кг.

Не бързай толкова, от допълнително намаляне ще имаш нужда само ако горелката изключва по макс темп, преди стайният термостат да подаде команда стоп. Другия способ да я забавиш допълнително при нужда без да намаляш мощността е с зоната на регулиране като увеличиш примерно с 5C от стандартното 10C

При мен с зона регулация 10 и 15C горенето се удължава с около 15мин. понякога са достатъчни стайния да подаде команда стоп.
При зададени 1-4сек, държеше температура 60-61 градуса и помпата доста рядко спираше. При 1-3сек, забелязвам че температурата е между 58 и 59 и помпата по-често спира. Това е при макс 70 градуса и зона на регулиране 10 градуса. 1-4 доста ми допадна и ми хареса че стайния термометър сработва доста по-добре. Когато достигне желаната температура, подава команда стоп и след известно време се пуска горелката.
Може ли линк към темата за Viadrus ?
morfei1 - специалист
Ако не може да качи повече от 61C с зареждане 1-4сек примерно след няколко часа работа и температурата по стаите също не е постигната, както казах аз бих вдигнал на 80C. Варианта е нещата да се повторят но на 70C. Ако е така то не сваляй на 1-3сек.

Купи батерии и го замери тоя шнек да не се окаже, накрая, че не може да направи 1.5кг. :-D

Дали ще гориш 4кг на 60C или на 70C е все тая, все са си 4кг., освен че на 70C ще постигнеш по бързо темп по стаите и стайния ще изключи, а на теб ще те топло.

Това е темата за Viadrus

viewtopic.php?t=52217
andy_forresite - майстор
Само да ви кажа че щеше да е по-добре котелът да е 50 kw.

Емския, циркулационната помпа НЕ ТРЯБВА да спира докато горелката взима пелети. Доколкото знам чугунените котли не обичат резките промени в температурата. Аз бих нагласил помпата да вкл/изкл. при 50 градуса на водата.

Триф, хубаво си лафите тука с Морфей, почвате да ми аресвате вече, ама нещо не можах да разбера - къде отидоха киловатите топлинна енергия от 75 кг материал за ... колко бяха, 10 часа ли :? в инсталация грубо 10 киловата радиатори плюс малко топлоотдаване от котел, тръби и тн - 12 да ги сложа.
10 часа х 12 kw = 120 kwh може да поеме системата с котел, тръби и тн.
75 кг х 4 kw = 300 kwh; 300 - 120 = 180.
Не питам къде са отишли всичките 180 kwh над възможностите на системата да ги поеме. За 100 се чудя дали не са през "свирката". Този виадрус 23 киловата без доработка с ламарини и железа щом е с пелетна горелка не е добър топлообменник.
morfei1 - специалист
Анди, горелка с зареждане 8кг. Котле 23kw, не особено добър за пелети в стоков вариант, единствено може да ходят в кюнеца, аз не се сещам къде другаде.... и 25кв радиатори да имаше пак щеше да е същата история. Може да си направи експеримент с притваряне/затваряне крановете на наличните и да види дали котела ще вдигне темп.

Тези радиатори на 60C вода не могат да направят 10kw, та загубите са дори повече.

С намалянето на горелката сигурно и разхода няма да е толкова фрапантен като вчера, но котлето пак си крета на макс било то и 20kw и повече от 61C трудно прави. В модулация неще да влиза.

По каталог го дават 280C на кюнците, "пелетарниците" на тия киловати са 150-160C на кюнеца. Не случайно още в началото му насочих вниманието към темата за Viadrus, там вече не мога да помогна, но пък темата е голяма и има полезни неща.
falcoh - специалист
Някой ще ми обясни ли тази настройка "зона на регулиране" /заводски настойки са °C10/, какво означава и какво се променя като се увеличава и намалява?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: