Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Тани - модератор
mien написа:
Янчо,интересуваме как обезваздушаваш тази серпентинка,не остава ли въздух??????? :?
По същия начин, по който се обезвъздушава водопровода по горните етажи, когато дойде водата предполагам :-D :-D :-D
mien - специалист
Tани, питам сериозно. Двата извода са отдолу на бойлера и при мен винаги оставаше въздух, за това я махнах и се чудя как да я направя.
Тани - модератор
И аз сериозно говоря , налягането от помпата би трябвало да избута въздуха!
Osiris - специалист
mien написа:
Янчо, интересува ме как обезвъздушаваш тази серпентинка, не остава ли въздух??????? :?
слагаш обезвъздушител най добре автоматичен на най високата точка до бойлера :lol: :shock:
Последна промяна от Osiris на вт окт 17, 2006 12:42 pm, променено общо 1 път.
Palawnik - специалист
При мен серпентината работи от 3 години, но съм я направил така че топлата вода да минава през нея и след това през радиаторите. И нямам проблем с обезвъздушаването. Както казва Тани водата избутва въздуха от серпентината в радиаторите и там вече е ясно как става.
Тани - модератор
Osiris написа:
mien написа:
Янчо, интересува ме как обезвъздушаваш тази серпентинка, не остава ли въздух??????? :?
слагаш обезвъздушител най добре автоматичен на най високата тачка до бойлера :lol: :shock:
Тоест вътре в балона на водосъдържателя ли?
masteradmin - майстор
Не просто се слага на наи високата точка от системата, защото там е въздуха - изглежда като автомобилен винтил които пуска въздуха.
com
Искам да попитам нещо. Не съм на ясно с тези неща пък мисла да правя нещо подобно в бъдеще. Какво ще стане ако помпата спре ? Така както си го мисля трябва да гръмне нещо ? Питам за моя случай защото при мене всичко е на един етаж. И по прочетеното тук разбрах , че в този случй се ползва помпа.
Osiris - специалист
com написа:
Искам да попитам нещо. Не съм на ясно с тези неща пък мисла да правя нещо подобно в бъдеще. Какво ще стане ако помпата спре ? Така както си го мисля трябва да гръмне нещо ? Питам за моя случай защото при мене всичко е на един етаж. И по прочетеното тук разбрах , че в този случй се ползва помпа.

Значи ако ти спре помпата и не палиш камината при минусуви температури може да се получи тапа и да се гръмнеш втори вариант е да ти заври камината защото няма топлообмен но тогава не е страшно шото ще почне да изпуска пара през обезвъздушителите и разширителния съд докъто не падне температурата в единия случай се оставя помпата да "обръща" водата за да не замръзва или системата се пълни с незамръзващи субстанции а в другия се прави байпас на самата помпа ако се повреди да може чрез топлообмена да се постигне естествена циркулация :?
bug
cоm ако мислиш да паравиш такава инсталация и не си на ясно как стоят нещата ще ти издам и една подробност около помпата ;) В случай на спиране на тока помпата е ясно , че спира . За една - две минути спиране на тока не е опасно . Но при по - дълго спиране може да стане взрив както беше споменато . Този риск се избягва с UPS или инвертор който осигурява захранването на помпата при отпадане на мрежата . (Аз лично така щях да се взрива ) Е вече такава опасност няма :) купих си инвертор . Имай го предвид това когато започнеш да придвижваш този въпрос. Също от личен опит ще ти издам още една малка тайна . Ако взимаш UPS или инвертор той трябва да е с чиста синусоида! Защото повечето са със симулирана , а тя скъсява живота на помпата в пъти. По - точно разбиват се втулките или лагерите на помпата и тя започва буквално да дрънчи. Успех :)

Тема "Проектиране на парна инсталация чрез камина с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: