Имах в предвид, че в нормалното месо има клетъчна памет и бактерии, вируси, антитела за борбата в тях... Като попаднат в стомаха всичко се разгражда и постъпва в кръвта, там се анализира и се самообучават и нашите антитела, и ако от друго място навлязат в организма имунната защита знае как да действа. И не бъди сигурен, че и на изкуственото не слагат антибиотици и лекарства в хранителния разтвор. Чак толкова стерилно няма как да е, особено в промишлено производство. Едно е да ти се разболее тежко теле от 200кила и да го заколиш и изхвърлиш, а съвсем друго 20-30 тонна цистерна с месо. Даже може лекарствата в изкуственото месо да са в пъти повече, защото няма имунна система да го защитава.
вт яну 16, 2024 3:49 pmVirtex написа: ..... погледни какви са страничните ефекти, когато една страна иска да произвежда всичко самаКазваш. че """"погледни какви са страничните ефекти, когато една страна иска да произвежда всичко сама """". Ами кажи ми, какви са тези странични ефекти? Аз не се сещам да има такива. Основният ефект е, че става независима на чужд натиск.
Когато една страна успява да задоволи населението си с всички необходими селскостопански и животински продукти, тя става независима. За да живее един човек, той има нужда от въздух, вода и храна. Останалите неща са комфорт, но без комфорт може да живееш, но без първите три няма как. Може би те смущава независимостта на тези страни? Ако те не може да го осъществят и зависят примерно от внос на жито, месо или суровини от други страни, върху тях може лесно да се окаже всякакъв външен натиск. (Пример САЩ - спиране на внос на чипове за Китай - сега Китай си ги произвежда и не и дреме)
Ако разгледаме въздуха - тенденция към увеличено замърсяване.
Второто е водата - Според WWF около 1,1 милиарда души по света нямат достъп до вода. Около 70% от повърхността на Земята е покрита с вода и едва 3% от нея са всъщност сладка вода, която е годна за консумация от човека.
Храната - не е важно само житото. Износ - приблизително: Русия (38,1 млн. тона) САЩ (26,8 млн. тона)Канада (26,3 млн. тона) Украйна (16,9 млн. тона) Апропо - министъра така се гънеше сега по телевизията на въпросите за ГМО...
Суровини - 34 суровини са от критично значение за ЕС. Без суровините от критично значение повечето слоеве на обществото не биха могли да функционират, тъй като те се срещат в много ежедневно използвани уреди и продукти, които са от съществена важност за икономиката на всяка държава. Помисли, колко от тези 34 критични суровини се намират в две-три големи страни (сети се кои са) Или се мислите, че войните се водят за благото на народите? САЩ са големи късметлии, навсякъде където са водили война се открива петрол.
Китай осигурява 100% от доставките за ЕС на тежки редкоземни метали.
Турция осигурява 98% от доставките на бор за ЕС.
Южна Африка задоволява 71% от нуждите на ЕС от платина.
Някой явно има нещо в предвид, за да ни поднася скакалци изкуствено месо и други подобни за консумация. Дано греша. Погледни по години, как се движи вносът на храни в някой държави и ще си отговориш на някой съмнения. Съкращението БРИКС също дава отговор. Чел съм "обезпокоителни " доклади, че до десетина години Китай заедно с Индия и Русия ще станат самодостатъчни и това ще е проблем за други.