• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Съвети за начинаещи готвачи.
ivanovbg - майстор
Имах в предвид, че в нормалното месо има клетъчна памет и бактерии, вируси, антитела за борбата в тях... Като попаднат в стомаха всичко се разгражда и постъпва в кръвта, там се анализира и се самообучават и нашите антитела, и ако от друго място навлязат в организма имунната защита знае как да действа. И не бъди сигурен, че и на изкуственото не слагат антибиотици и лекарства в хранителния разтвор. Чак толкова стерилно няма как да е, особено в промишлено производство. Едно е да ти се разболее тежко теле от 200кила и да го заколиш и изхвърлиш, а съвсем друго 20-30 тонна цистерна с месо. Даже може лекарствата в изкуственото месо да са в пъти повече, защото няма имунна система да го защитава.
Киррил - специалист
вт яну 16, 2024 3:49 pmVirtex написа:
..... погледни какви са страничните ефекти, когато една страна иска да произвежда всичко сама
Казваш. че """"погледни какви са страничните ефекти, когато една страна иска да произвежда всичко сама """". Ами кажи ми, какви са тези странични ефекти? Аз не се сещам да има такива. Основният ефект е, че става независима на чужд натиск.
Когато една страна успява да задоволи населението си с всички необходими селскостопански и животински продукти, тя става независима. За да живее един човек, той има нужда от въздух, вода и храна. Останалите неща са комфорт, но без комфорт може да живееш, но без първите три няма как. Може би те смущава независимостта на тези страни? Ако те не може да го осъществят и зависят примерно от внос на жито, месо или суровини от други страни, върху тях може лесно да се окаже всякакъв външен натиск. (Пример САЩ - спиране на внос на чипове за Китай - сега Китай си ги произвежда и не и дреме)
Ако разгледаме въздуха - тенденция към увеличено замърсяване.
Второто е водата - Според WWF около 1,1 милиарда души по света нямат достъп до вода. Около 70% от повърхността на Земята е покрита с вода и едва 3% от нея са всъщност сладка вода, която е годна за консумация от човека.
Храната - не е важно само житото. Износ - приблизително: Русия (38,1 млн. тона) САЩ (26,8 млн. тона)Канада (26,3 млн. тона) Украйна (16,9 млн. тона) Апропо - министъра така се гънеше сега по телевизията на въпросите за ГМО...
Суровини - 34 суровини са от критично значение за ЕС. Без суровините от критично значение повечето слоеве на обществото не биха могли да функционират, тъй като те се срещат в много ежедневно използвани уреди и продукти, които са от съществена важност за икономиката на всяка държава. Помисли, колко от тези 34 критични суровини се намират в две-три големи страни (сети се кои са) Или се мислите, че войните се водят за благото на народите? САЩ са големи късметлии, навсякъде където са водили война се открива петрол.
Китай осигурява 100% от доставките за ЕС на тежки редкоземни метали.
Турция осигурява 98% от доставките на бор за ЕС.
Южна Африка задоволява 71% от нуждите на ЕС от платина.

Някой явно има нещо в предвид, за да ни поднася скакалци изкуствено месо и други подобни за консумация. Дано греша. Погледни по години, как се движи вносът на храни в някой държави и ще си отговориш на някой съмнения. Съкращението БРИКС също дава отговор. Чел съм "обезпокоителни " доклади, че до десетина години Китай заедно с Индия и Русия ще станат самодостатъчни и това ще е проблем за други.
Virtex - майстор
вт яну 16, 2024 5:24 pmКиррил написа:
Храната - не е важно само житото.
Прав си, не е само житото. Затова тези прословути зърнени кризи ги интересуват само страни като нашата, където е важен хляба. Има доста други места, където това не е така и основната храна не идва от житото.
вт яну 16, 2024 5:24 pmКиррил написа:
сега Китай си ги произвежда и не и дреме
Не е баш така - "яко" им дреме, затова и си играят игрите помежду си "дай това, за да ти дам онова". Не случайно си ходят на гости, както Си Дзинпин направи наскоро и тръгнаха чиповете. Вероятно в твоите източници едната страна може да "не и дреме", но реално им дреме доста.
вт яну 16, 2024 5:24 pmКиррил написа:
Ами кажи ми, какви са тези странични ефекти
Ти донякъде си ги написал - но под тоновете пропаганда (тип БРИКС щял да смаже света, как Индия, която горката от години става самостоятелна, щяла да смаже света и т.н.) пропускаш важното - че се унищожават огромни количества земни ресурси, без да се мисли какво ще става в бъдеще без тях. Става дума за вода, земя, природа. Унищожават се навсякъде - в любимите на едни БРИКС или в любимите на други "запад". Без оглед кой си мислиш, че ще "победи" накрая (каквото и да значи това), ако ресурсите се унищожават с тези темпове няма да има нищо в бъдеще. Дали след 10 години хипотетично Индия, Китай или който иска ще стане самодостатъчен може и да няма значение, ако земята е променена драстично в негативна посока.
Всяка страна има право да се развива и да просперира, но цената я плащаме всички заедно.
Шеф, съвсем простичко да те попитам, па ако щеш и простовато го наречи!
- Мислиш ли, радсъждавайки толкова дълбокомислено и трезво относно световното положение, че ония големите и проспериращи, развиващи се, и замърсяващи,.................дъра-бъра.....
......не си дават сметка за тия маленки подробности?!
Они са толко ограничени интелектуално, та да земеме да ги забраниме, А?!

Относно онази самодостатъчност, савсем по допирателната, понеже сме далеко и от тангентата...
Та, моа ли да преживуркам земния си път без отхапаната иииебънка, слад като има наличен за ползване хахуйтавей?! Ако не та кефи тъй въпросът, обърни го наопъки, че да не бъда отново "политизиран"- погрешно разбран!
hidrazin - майстор
вт яну 16, 2024 8:06 pmVirtex написа:
... ако ресурсите се унищожават с тези темпове няма да има нищо в бъдеще...
Я гледай, някакви бацили са ни нападнали горите и ни унищожават планетата...





:partyman:
P.S. Всичко го знаят, всички го виждат ама когато опре до пари, всички мълчат като изпраскани задници.
После какво да правили с СО2 (въглеродните емисии)... Ми сейте гори бе тъпанари.
Растенията ядат въглеродните емисии и произвеждат кислород.
Растенията/дърветата са най-качествените соларни панели.
Lisko - майстор
Идеята за самодостатъчността на мен ми е средновековна.
Защо въобще трябва да има граници?
За да може да се поддържа неравенството.
Тия африканци дето нямат нищо за ядене и пиене от родолюбие ли си седят в пустинята?
ivanovbg - майстор
Лиско ами представи си че цяла африка се пренесе в европа, а не няколко милиона мигранти. Европа е с население малко над 700 милиона, а в африка са двойно повече. Какво би се получило според теб?

В края на краищата самите те не правят нищо за да станат по добре. Карат по линията на най малкото съпротивление. Постоянно воюват щот е по лесно и бързо да ограбиш отколкото да направиш.
ivanovbg - майстор
вт яну 16, 2024 9:46 pmhidrazin написа:
вт яну 16, 2024 8:06 pmVirtex написа:
... ако ресурсите се унищожават с тези темпове няма да има нищо в бъдеще...
Я гледай, някакви бацили са ни нападнали горите и ни унищожават планетата...





:partyman:
P.S. Всичко го знаят, всички го виждат ама когато опре до пари, всички мълчат като изпраскани задници.
После какво да правили с СО2 (въглеродните емисии)... Ми сейте гори бе тъпанари.
Растенията ядат въглеродните емисии и произвеждат кислород.
Растенията/дърветата са най-качествените соларни панели.
А де. Гледах отчета на фонда дет събира и харчи парите дето удържат за въглеродните емисии. Не успях да намеря разходи по засаждане на дървета. Само разходи за разни програми за намаляване на въглеродните емисии.

А единственото нещо което реално не намалява, а унищожава тези емисии са горите. Не поляните, а горите.

Вероятно никога няма да го направят защото парите няма как да се усвоят без да се види нещо свършено.
Киррил - специалист
вт яну 16, 2024 11:17 pmLisko написа:
Идеята за самодостатъчността на мен ми е средновековна.
Защо тогава саЩ въвеждат икономически санкции на Китай и други държави ? Защо се въвеждат въобще икономически санкции срещу държави, в които населението живее по закони които на нас не ни харесват но имат законно избрани правителства? Ако тези държави са самодостатъчни, няма да им пука от санкциите.
Нали разбираш, че американската демокрация не е като нашата. Там имат демократично смъртно наказание и един куп подобни закони несъвместими с нашият морал, не спазват резолюциите на ООН, отглеждат ГМО култури, а ние не искаме и т.н.т.. Трябва ли да им наложим санкции, или това е право на по-силния в момента?
Киррил - специалист
През 2023 г. на пазара е пуснат сорт домати, създаден в Япония чрез генно редактиране, който регулира кръвното налягане и невронната възбуда при човека. Информацията по изнесените научни факти е публикувана в световно известния бюлетин „Genetic engineering & Biotechnology“. Както се очертава лекари ще предписват от кой сорт домати да е салатата с лечебна цел. (По информация на нашият министър)


Прикачен файл:
0009.jpg
0009.jpg (61.18 KиБ) Видяна 518 пъти
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Какво ви е мнението за изкуственото месо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: