• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
ESPACE - майстор
Те циганиите и кражбите никога не са спирали, но въпреки това 90+% дизелджии си зареждат на бензиностанцията. Дай сега заради бълхите да изгорим дюшека.
kozl - майстор
чет яну 25, 2024 10:24 amESPACE написа:
Те циганиите и кражбите никога не са спирали, но въпреки това 90+% дизелджии си зареждат на бензиностанцията. Дай сега заради бълхите да изгорим дюшека.
Е ти кво очакващ в Циганария :?
И къв е другия сигурен, но и евтин начин да се отървем от бълхите в дюшега :? Контрола ли :? Като гледам как се контролира трафика у Софето #-o . Ама шъ стискам, че може и още мноо по-лошо да стаа.
Ами немам данни колко зареждаме по бензионостанциите, но основната причина да намалее горивото извън бензиностанциите, че много станахме на дизеловия клон. А то и в международен аспект има вече недостиг на дизел.
Ами електричките :?
На тех какво ще увеличим? Тока на зарядните станции :-D
Обаче майката ми разгонват батериите в куфарите

Гориво в туби, битова газ в бутилки и ток в куфари :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
B0bi - специалист
Дизелът може и трябва да е евтин за някои, но не и на колонката. Вярно е, че злоупотреби винаги може да има, но за борба с тях има служби на заплата. Правилното е да се заставят те да си вършат работата, не просто да се товарят изрядните платци.
И конкретен въпрос по темата: с тези повече пари, как ще се ремонтира екологията ни? Как изобщо ще се изразходват? Ако са само възпитателна санкция, нищо не са. Спрямо разходите по поддръжка на въпросните най-стари автомобили. Тя се предпочита пред взимането на кредит. Защо е отделен въпрос, но е абсолютен факт. Там държавата има какво да направи, но видимо няма подобен интерес.
чет яну 25, 2024 9:16 amkozl написа:
....Явно собствениците си плащат или контрола не струва :? Вие как мислите?
4.) Някъде по щатите имало такова, че кола без гараж не може. Е ама това няма да пълни кесията - значи отпада.

Нема автомобил - нема данък :rolleyes:
3. тако и вако.
4. щатите не ме интересуват. В Япония не може автомобил без паркомясто. Осигуряваш си първо паркомястото, после е автомобилът.
no money - I'm sorry- типично по щатски.
DundyTheCroc - майстор
Леко откраднато от друг форум, ама нещо много не стимулират хората с инвалидност да са екологични
Изображение
пишман_майстор - майстор
Япония ( някои части ) , Сингапур и т.н. са гъсто населени .
България - само софето. Останалите - нормално до никак. Това с данъците ( въобще данъци ) си е робска система. Спец колите ( мпс-етата ) си плащаме четири пъти. Един път данък в общината, втори с бензина, трети с гражданската и чтвърто-винетката ... а пропуснах и техн.прегледи , там също някой лев.
Преди демокрацията как беше ... аз кола съм нямал , мотоциклети смених 3-4 броя. Кола си купих чак след като ни се роди детенце. Да кажат по-старите колеги колко са плащали на година, да имаш едно жигули . Данък, преглед и т.н.
vencil - специалист
Идеята на тези винетки общо взето е финансова помощ на инвалидите (причини бол), сега като имаш възможност за електричка .... аз лично с такава кола бих се срамувал да се наредя за винетка. Същото важи и за сините талони за паркиране кола за 100 хилки а е проблем да си плати левчето за паркинг, да не говорим че поне 70% от тия дори нямат право просто използват правото на мама, тати, баба, дядо и т.н. :wink:
чет яну 25, 2024 11:25 amпишман_майстор написа:
...
Преди демокрацията как беше ... аз кола съм нямал , мотоциклети смених 3-4 броя. Кола си купих чак след като ни се роди детенце. Да кажат по-старите колеги колко са плащали на година, да имаш едно жигули . Данък, преглед и т.н.
Почти същото беше и при нас. Мотоциклети- до 3бр., два от които с кош. Москвичът се появи 82ра. Всичко ново, от магазина.
Родителите ми никога не са обсъждали данъчни тежести, скъпа храна, дрехи, уреди, гориво, електроенергия...
Не съм плащал по него време. Живеехме спокойни.
Явно различен манталитет ли, политика ли, на властите?!!!
kozl - майстор
чет яну 25, 2024 11:07 amТрифон П.Трифонов написа:
чет яну 25, 2024 9:16 amkozl написа:
4.) Някъде по щатите имало такова, че кола без гараж не може. Е ама това няма да пълни кесията - значи отпада.

Нема автомобил - нема данък :rolleyes:
3. тако и вако.
4. щатите не ме интересуват. В Япония не може автомобил без паркомясто. Осигуряваш си първо паркомястото, после е автомобилът.
no money - I'm sorry- типично по щатски.
Нема автомобил, нема данък, нема приходи в кесията.
Това имах в предвид.
Щото "no money - I'm sorry" според мен е с друго значение.
ESPACE - майстор
чет яну 25, 2024 11:48 amТрифон П.Трифонов написа:
Родителите ми никога не са обсъждали данъчни тежести, скъпа храна, дрехи, уреди, гориво, електроенергия...
И моите. Обсъждаха се неща с думи като дефицитно, с връзки, не стигат купоните за бензин да си отидем до село(на 250км.), кога ще дойде тока(какъв ще е режима). Баща ми ходеше в чужбина командировки. Носеше ми там глупости като дрехи, дънки, касети. Но никога няма да забравя какво му поръча майка да и донесе от Кипър края на 80-те. Прах за пране. Голям дефицит, страшна икономика. Хладилник с връзки, телевизор с връзки, лада с вноска от 12години-мечта
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Увеличение данък за старите бензин и дизели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: