Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Mori - специалист
Някой знае ли колко струва самият флекс цимент, щото аз така инфрмация не можах да намеря.
svetliopi44 - Чирак...
Мммм даммм явно е голям бизнес това щото където и да чета се мълчи за пропорциите и за материала... нещо BASF па 3M се споменава ама нищо конкретно ... пазят си хляба ей... :loser: :loser: :loser:
emil_v r - майстор
Mori написа:
Чудя си се само...ако взема та си наредя едно пано с камък например, след това пръскам с нещо мазно и наливам гипс отгоре.Така получавам оглед....

Няма да можеш да отлепиш нищо от гипса ...
Направо отливаш силикона в/у паното (омазнено) , или през найлон .
После ако стане нещо де :-D ,не е ли добре щампата да се оформи като валяк , и да се търкаля в/у замазката .
Има един мъж Рокуел от форума , той професионално се занимава с това , виждал съм му работите на стройко ,
няма на къде по- добра имитация на камък от неговите работи.
мисля , че за основа ако ливосаш :-D стената с рядък теракол + малко фибри доп. , и после с мн. гъст отгоре ще стане.
Не бих се заел любителски с това обаче , освен ако не е професионално , за неккви квадратури.
valey - специалист
Ето тук http://www.decobet-bg.com/ има малко повече информация за щампования бетон.А иначе ми обадиха цена 75 лв/м2
Mori - специалист
Тези 75 лв/м2 са за цялата изработка, но като гледам що консумативи има освен самия цимент...няма да е евтино.
А с теракол няма да стане - стича се и е много леплив...
rockwall - майстор
мисля че вече някъде бях обяснил - технологията се купува - ако мислите че ще ви е по-лесно и евтино да се обучите и да си направите САМИ щампован бетон - линкът на декобет е един от вариантите.

Аз съм сертифициран за работа с Флексцимент и да ви кажа ако имаше вариант да се направи това с подръчни средства вече щях да съм милионер, ако го знам.

Сместта е не само страшно пластична лепкава и мазна, а и много лека - има олекотители, които не се намират в БГ.

Когато се втвърди става твърда като втвърден перлфикс

Освен това към сухата смес, която е готова на торби се добавят още компоненти (течни) в различни съотношения.

Просто няма как се докара тази пластичност НАПРАВИСАМ. Поне няма да е лесно.

Сместта може да се напласти ОТ РАЗ на дебелина 10-15см - ако това ви говори нещо.

Дори и да имате сместта и матрицата - пак има тънкости по отпечатването и оцветяването.

Колкото до другото - камък, заливане с гипс, отлепване, лакиране и тн

- по начина описан горе ще получите негатив, а не позитив - т.е. щампата ви ще прави негативи на камъка а не копия.

За сведение - за щампа материалът е 30-50 лв/кг
една щампа е около 10-15кг (може и до 30кг)
сметките си правете сами (включете и неуспешни опити)

:idea:

emil_vr - мерси за четките - чак дотам не сме я докарали ама я тикаме в тази посока - към авторски калъпи и модели.
rockwall - майстор
онова на клипа дето е като хартия е винил - изрязан

фирмата беше на стройко пред пилоните

това трудно може да се нарече щампа, защото по-скоро е очертаване на фугите - налива се бетона - слага се тази решетка - хвърлят се оцеветителите и после се маха

получавате гладък бетон с нарязани фуги - може да се добави и релеф, но тръгваме към по-високите цени

истинските щампи са от материя подобна на мека гума и е АБСОЛЮТНО БЕЗМИСЛЕНО да се прави освен ако нямате двор поне 100-150 м2, за да ви се върже поне малко цената

аз не се занимавам с щамповане в момента - нито на стени, нито на подове - така че съм напълно обективен
emil_v r - майстор
Рок , няма четки , което съм го видял с очите си - видял съм го .Видяли са го на Стройко хиляди.

Не виждам защо да не се похвали нещо професионално , а само да се критикува .

Обръщам се към другите - в тази област (изкуств. камък, не че лично го харесвам ) каквото каже Рокуел , няма място за разсъждение , просто това му е работата на човекът.

В тунинг БГ има цял раздел защитен от общо участие , където отговарят САМО доказани професионалисти .
rockwall - майстор
ееее, ама ти направо си изпроси уискито сега - посмали де ... има време --- ще приемаме похвали ....


кво беше тва за тунинга бе ?? не вдянах ИЧ

я някъв линк дай да надникнем и ние
Louis_Cypher - напреднал
Никой не крие информацията. просто наистина няма начин нещата да станат евтини и красиви по тая технология. Мисля, че в страницата на Декобет беше описано всичко. Спестени са само цените. Малките щампи са към 800 лв или долара, не помня. Те трябва да издържат на реактиви, защото отделителя ги състарява. Затова не са евтини. Гледах една побългарена технология. Бърка се гъст теракол с фибри, намазва се дебело и се оставя да дръпне малко време. После с пръскалка се пръска газ (от онзи за осветление). Той служи за отделител. После се мачка с щампата. Релефа се докарва, ама не става като оригиналния щамп. бетон.

Тема "щампован бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: