• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pavelari - майстор
Купи си помпа WILO модел WJ 202 X EM. Това е монофазна помпа и цената и е 135 без ДДС защото има промоция. Не давай и стотинка повече, защото птомоцията важи за крайни клиенти. Тази помпа дава 1,5 кубика на час при 25м напор, което ще рече налягане като това което ти дава чешмата /2,5 атмосфери/. При монтажа на тази помпа задължително се слага ограничителен кран за да не я претоварите.
donchoddd - помощник
pavelari написа:
Купи си помпа WILO модел WJ 202 X EM. Това е монофазна помпа и цената и е 135 без ДДС защото има промоция. Не давай и стотинка повече, защото птомоцията важи за крайни клиенти. Тази помпа дава 1,5 кубика на час при 25м напор, което ще рече налягане като това което ти дава чешмата /2,5 атмосфери/. При монтажа на тази помпа задължително се слага ограничителен кран за да не я претоварите.
поздравления това е много добра помпа аз имам такава практически е необслужваема ако говорим за безсалникова помпа.
It's to late :-)
Още тогава взех Грундфос и съм много доволен. Тогава се колебаех между този Грундфос и Вило. Грундфоса е с малко по-голям дебит - около и над 50 л/мин и воден стълб ако не се лъжа към 40м. Вило беше с малко по-малък дебит е по-евтина, но във Филбо ми направиха 10% отстъпка и разликата в цените стана доста малка :-) Е, вярно, че тази помпа може би е малко по-мощна от колкото имам нужда, но сега пък поливам по-бързо.
Trifun - специалист
Anonymous написа:
А за ремонт - може, ама ми писна вече - това ще е третият път, а и това не е никак евтино. А изгарянето е жестоко, щото по лошо стечение на обстоятелствата и по моя вина я напълних с вода:(
Малко леко off-topic, но въпреки това ще си позволя да дам една идейка - струва ми се доста добра. :)
За да няма никога вече подобни изгаряния на непотопяемите помпи, направете ги плаващи !
Т.е. монтирайте ги в или върху подходящ същ (пластмасов, дървен), който ще плава в кладенеца - по този начин можете да сте сигурни че никога няма да потопите помпата при покачване на подпочвените води, а също и че помпата няма да остане да работи "на сухо", ако подпочвените води спаднат :wink:
pavelari - майстор
това се казва изобретателност.
peterstamov - специалист
Здравейте, ще използвам темата ........ като цяло въпросът ми е Wilo или Grundfos?

Спрял съм се на сериите:
Wilo-MultiCargo - 305
Grundfos CM - 3-5 или 1-7

Ще работи хидрофор H 30-40 - двуфамилно жилище.
Като цяло има малка разлика в цената и в изпълнението. Главно ме интересува по-дълъг експлоатационен период?
  • 1
  • 2

Тема "Избор на водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: