Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За силикона и огъване и бла-бла да знаеш, че не става, просто защото при мека основа се чупи плочката.
Проучи въпроса със смолите и си излей нещо като душкабина по мярка. Сиреч пода на помещението да е като душкорито.
маречков - специалист
Идеята е чудесна, дори имам човек дето знае как :)
А по първия въпрос?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Циментфазер навсякъде го дават за стени. Аз не схванах каква е идеята, какво ще спечелиш ползвайки циментфазер.
Впрочем, в къща с гредоред съм. Знам за какво говориш
маречков - специалист
Ясно, явно за под не стават, много благодаря, ще направя "корито", другият вариянт е една душкабина или от тея вани, дето са с врати и масажи разни.
niki_sap - специалист
Защо всички са решили, че като правят баня задължително трябва да е на плочки и с подов сифон. В Америка и в момента продължават да строят дървени къщи без никакви подови сифони. виждал съм практически как се прави това - в банята директно върху дъсчения под се слада хидроизолация, а дори съм виждал и без хидроизолация и върху нея се лепят балатумни плочки - размери, цветови и т.н. има милиони. Душа най-често се прави във вана, но може и в душкабина. Никакви сухи подове, плочки, тераколи и глупости. Като капне малко вода извън кабината - не е страшно, балатумните плочки я задържат достатъчно за да има време да се забърше с парцал или да се изпари в зависимост от количеството.
vlad0 - специалист
niki_sap написа:
Защо всички са решили, че като правят баня задължително трябва да е на плочки и с подов сифон. В Америка и в момента продължават да строят дървени къщи без никакви подови сифони. виждал съм практически как се прави това - в банята директно върху дъсчения под се слада хидроизолация, а дори съм виждал и без хидроизолация и върху нея се лепят балатумни плочки - размери, цветови и т.н. има милиони. Душа най-често се прави във вана, но може и в душкабина. Никакви сухи подове, плочки, тераколи и глупости. Като капне малко вода извън кабината - не е страшно, балатумните плочки я задържат достатъчно за да има време да се забърше с парцал или да се изпари в зависимост от количеството.
-Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало г*за!
niki_sap - специалист
Ами според мен не е само въпрос на вкус, но и на някаква традиция и непознаване на възможностите на друг начин на строене. Прсто едва ли и на 10% от хората ще им дойде въобще като идея да го изпълнят по този начин. Те просто имат насадено в главата, че задължително задължително трябва да имаш подов сифон и съответно без плочки не може да се мине. Особено когато говорим за гредоред най-лесното, евтино, естетично и практично решение е именно без да се слагат някакъв тип ПВЦ или тип балатумни плочки и водата да не се стича директно върху тях.
vlad0 - специалист
Аз смея да твърдя че нищо не ми е насадено, както казваш ти, или поне не до степен да съм кон с капаци, но не можеш да ме убедиш че е хубаво да нямаш подов сифон. Според мен банята като помещение с повишена влажност, въпреки душ кабината, предполага по-лесното развитие на плесени, гъби и тем подобни образования, така че си е съвсем друго да изчеткаш плочките и тоалетната чиния и след това да лиснеш една кофа вода за което обаче се изисква сифон на пода :idea: . А американците ако искат и по двора да почнат да си серат - тяхна си работа, Аз не мисля да взаимствам подобни практики.
niki_sap - специалист
В този форум всички взимат много лично всяко изказване.
Моето мнение е, че специално когато говорим за гредоред трябва да се търси възможно най-лесния, олекотен и успоредно с това удобрен начин за строителство. Не мисля, че поставянето на каквито и да било сухи подове и лепепене на плочки, при които се молиш да не се напука лепилото на теракторните плочки, изливането на епоксидни смоли по целия под за да се получи корито, леенето на плочи, които са захванати съмнително за стените и лежат на гредореда и т.н. класически БГ решения могат да се сравнят с поставянето на пласт хидроизолация, ПВЦ плочки и душкабина. Да, няма да е възможно изливането на кофа вода върху опикания нужник, но въпроса е до колко е нужно това.
detelin - специалист
:gott: не скапваи дошомето това е наи-доброто

Тема "плочки върху дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: