Мечтата на всяка домакиня
gibal - помощник
Здравйте, предстои ми да слагам фаянсови плочки в кухнята между шкафовете и плота на мивката, притеснява ме факта, че стената е от обикновен гипсокартон, грундиран с Деко дълбокопроникващ грунд/розов/ и боядисан с латекс. Каква подготовка на стената да направя? Благодаря!
NRG7 - специалист
Ето тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6997

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 22f8f9246a

И ще бъде добре,ако покажеш снимки,за да се види за какво става въпрос и да ти се окаже помощ.:?
gibal - помощник
Аз тези неща ги прочетох, но не ми влизат в употреба. Питам се нужно ли е да се прави шприц с цимент или лепило, нужно ли е да се слага мрежа. Майсторите на блока са лепили гипсокартона, не е на конструкция, за това не знам доколко ще "увиснат" плочките, както е споменато в една от посочените теми. Вече ми дадоха акъл да надраскам с пирон хартията на гипсокартона, но не съм убеден, че това е правилно.

Прикачен файл

DSC00588_1_1 (Medium).jpg
Ще трябва да облека стените насреща и вдясно и колоната-двустранно, на нивото от плота на кухнята до горният ред шкафове.
DSC00588_1_1 (Medium).jpg (38.66 KиБ) Видяна 16635 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gibal написа:
...Вече ми дадоха акъл да надраскам с пирон хартията на гипсокартона, но не съм убеден, че това е правилно.
Прав си, неправилно е. Единствен проблем би дошъл от латекса, но аз и не го виждам. Или снимката не е на този обект или няма латекс?
gibal - помощник
Снимката е правена е на обекта, преди да боядисам с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има ли някаква непреодолима причина да е с плочки, а не с ламинирано гръбче?
gibal - помощник
Не беше ми влязла мухата, за плочки. Засега умувуваме в къщи и затова споделям във форума. А иначе вариантът с плочки е рискован така ли да разбирам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ми съществува опцията "отлепяне на летекс от стена".
Ламинатът е евтин. Постъавя се бързо и чисто. Няма фуги. Доста плюсове, мисля.
gibal - помощник
Значи, не трябваше да се боядисва с латекс, а аз уж да е хубаво и да няма бяло зад шкафовете минах всичко с латекса. Мерси за идеята за ламиниран гръб на стената.
housedoktor - майстор
Само не пускай да работи този,който ти е казал да надраскаш гипсокартона-това е пълно безумие....А, ако питаш мен ламиниран гръб сшщо ще ти кажа

Тема "Лепене на фаянс върху гипсокартон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: