• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
И въпреки всичко, най-голямата отговорност си остава за Стиви Брадата :)
filmatoplo - майстор
Няма значение че Атмоса е стоманен , нали затова са изискванията за връщащата вода в котела да нее под 65 градуса .Така няма да се получи корозия и котела работи в оптимален режим.Ако все пак се объркаш и вземеш чугунен поне да бъде марка ДЕ дитрих . За атмоса разгледай сайта ATMOS.CZ вътре има на руски .Ама не мога да те разбера защо ти е печка ,нали искаше нещо интилигентно без да му робуваш -Атмоса е с вентилатор ,температурата му се поддържа постоянна чрез термостат ,има няколко защити дори с воден охлаждащ контур ,удобни херметични вратички за зареждане и чистене и др .Колкото можах да ти помогна направих , да не се превърнеш в поредния кюмурджия с опушена къща и скъсани нерви .
stevebradata - специалист
хехе да мерси но този Атмос нещо не вденах той на какво работи на дърва ли на мен ми трябва някъде около 30 кв мощност не искам да е на въглища но с тях май ще ми излезне по евтино от колкото на ток или дърва се пак грея къща на 2 етажа иначе атмоса чешко ли е ? иначе ако има някаква алтернатива да не е свързано с палене и кюморджиски работи аз съм за :) за жалост нямам газефициране :) което щеше да ми реши проблема :) ако може да кажеш от къде да погледна повечко за тези котлета ?
naskov - майстор
stevebradata написа:
хехе да мерси но този Атмос нещо не вденах той на какво работи на дърва ли на мен ми трябва някъде около 30 кв мощност не искам да е на въглища но с тях май ще ми излезне по евтино от колкото на ток или дърва се пак грея къща на 2 етажа иначе атмоса чешко ли е ? иначе ако има някаква алтернатива да не е свързано с палене и кюморджиски работи аз съм за :) за жалост нямам газефициране :) което щеше да ми реши проблема :) ако може да кажеш от къде да погледна повечко за тези котлета ?
filmatoplo ти предлага този котел
null - специалист
Аз съм с такъв - Viadrus U22. 45KW. Вече втора зима изкарахме с него. Дневно "губя" общо около половин час за паленето и чистенето. Пали се два пъти - сътрин като излизам за работа и вечер като се прибера. Има деца в къщи и поддържам сравнително висока температура. Не съм я мерил, но си ходя бос и по къс ръкав цяла зима.
Нямам опит да споделя с коментираните котли. Преди да сменим котела бяхме със правен в котлостроителния завод котел. Желязен. Ама прегоря на едно място и го сменихме.
За Viadrus-а мога да кажа, че не е лош, но би могло да бъде и по-добре. Не са успели да постигнат оптимално горене с конструкцията. Аз си го бях харесл и го взехме, ама после като се поразчетох и замислях многократно мога вече да предложа подобрения ... Например, ако горивната камера беше керамична и разни други такива неща, съм убеден, че ще може да се изтиска още много от това котле. Също и пепелницата отдолу не е доизмислена.
Общо взето ще си го ползвам още мнооого години. Не съм се превърнал на кюмюрджия. Лесно и бързо чистя и паля. Поддържам топло в къщи. Ако можеше и да намаля разхода ...
stevebradata - специалист
искам да попитам това котле Виадрус У22 какъв произход има и има ли саморегулираща се клапа :) и има ли къде да се види някакви негови характеристики ?
stevebradata - специалист
а и да попитам кое е по добре котлето да е чугун или желязо ?
naskov - майстор
stevebradata написа:
а и да попитам кое е по добре котлето да е чугун или желязо ?
Според мен няма категоричен отговор кое е по-добро. Двата вида котли са изградени по различен начин. Чугунения се състои от чугунени отливки(секции), които са съединени със специални втулки. С увеличаването броя на секциите се увеличава и мощността на котела, затова този тип котли се различават само по дължината си. Стоманените са направени най-вече от 3 или 4мм ламарина, предварително разкроена и заварена. Повече подробности за Виадрус У22 виж tuk. Има и виадрус с по-широко гърло
filmatoplo - майстор
Нали ти дадох сайта -ATMOS.CZ Разгледай схемите за свързване ,използвай номер 1 или 3 и нямаш проблем .
filmatoplo - майстор
Насков, днес пред БГ ТЕРМ Бургас видях мостра на котел Витолигно във един фургон свързан с медни тръби и един индустриален вентилконвектор , на пловдивския ще го има .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Модел котле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: