Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
emil_v r - майстор
Ти Готин уби радоста ми от методът на 10 л туби :evil:
Смятах , че това е последният писък на селските технологий :-D

Такива пръчки у Враца нема , понеже сме мн. изостанали,
а у София нема , понеже там сме мн. напреднали .
Ще мъча с дървени пръчки :-D от гората , и ще търся такива чували , мислех , че са скъпи .
Винаги са ми ги подарявали , или съм ги крал .

Ще си направя и аз до 1 седмица :-D
Стефан - майстор
emil_v r написа:
понеже сме мн. изостанали, .. :-D
Личи си от километри :lol: Аз затова минавам по околовръстното на Враца, щото е заразно.

Съгласен съм, че и с чували става. Но трябва да са обсолютно прозрачни. Преди повече от 20 г и аз правих подобни опити, но не с чували. Тогава прозрачния полиетилен беше мното евтин, и аз сам си правих експеримента. Изрязвах полиетилена по такъв начин, че след ползване на ютия залепвах, и се получаваше конус с височина поне 1,2 м и диаметър в основата не по-малко от 60 см. Ползвах за подпора само един кол, забит в средата, и към който привързвах растението. Горния край на кола омотавах и привързвах с остатъците от полиетилена/или парцали/, за да не се пробие конуса. За всеки конус бях направил кръг от арматурно желязо Ф6 мм, и чрез него изпъвах конуса. Засипвах с пръст. По тоци начин не се получаваше пречупване на слънчевите лъчи, както се получава при чувалите.

Не знам дали го обясних разбираемо, и очаквам критика. :?
rulom - модератор
Не моем да ви разберем що зор да си завивате доматите :-D ...може и едно подово да им пуснете :-D ...нали сте майстори :-D
Изобщо не разбирам от селско стопанство, ама заради пустата ракия си бодвам 10 стръка домати и толкова краставици.Та за доматите, имам познат с оранжерии и като го питах за домати му казах че искам да ги насадя и бера...без излишни глупости...даде ми някакъв сорт и каза че е за мен.Миналата година останах доволен, тази също съм му казал да ме има в предвид.
Та мисълта ми е, че е по-добре на човека в оранжерията да си растат, отколкото да ги "обгрижвате" с вашите глупости....ма ваша си работа :-D
Стефан - майстор
Това е гъдел, за градинарите. За теб е трудно смилаечо :lol: :lol:
parvev - специалист
rulom написа:
Не моем да ви разберем що зор да си завивате доматите :-D ...може и едно подово да им пуснете :-D ...нали сте майстори :-D
Та мисълта ми е, че е по-добре на човека в оранжерията да си растат, отколкото да ги "обгрижвате" с вашите глупости....ма ваша си работа :-D

завиваме ги за да можем по рано да си папкаме от тях,все пак направи сам :prost:
rulom - модератор
Ще пиша когато откъсна първите :wink: , да видим каква е разликата :)
laki1968 - специалист
aз купих от вторични суровини стари шпригли от камион и стана хубав парник,верно не голям ама го направих за 3 часа
сакъзче - специалист
gotin_go написа:
Такива пръчки ги произвежда Асеновградския завод за найлонови изделия. На всяка борса за найлон при нас в Шумен ги има и са на цена 0.32лв за брой а чувала струва 0.04 лв за брой.
Бихте ли ми казали къде мога да ги закупя в Шумен ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ходих до склада на "Асенова Крепост" в Русе и ги имаше. Връзка 50бр за 17лв струва ми се. Двуметрови са. PVC отпадъчно. мисля си, че след един сезон печене на слънце, ще станат чупливи.
В Шумен също би трябвало да има склад на "Асенова Крепост". Питай в големите агроаптеки, магазини за слескостопански инвентар...
По-разумнио ми се видя с тънко арматурно желязо да си свърша работа.
gotin_go - помощник
С метални пръчки ще е по издържливо при всички случаи. Но тези пласмасовите до сега вече трета година не ме оставят.

Тема "идея за парник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: