• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Naskata - специалист
Според мен, щом не е потопяема помпата-тя не може да засмуква на повече от 8,5 метра, а 11 й идват в повече.
Проблемът може въобще да не е в сондажа, при все, че водния стълб (разстоянието между дъното и водното огледало) е добре да е не по-малко от 1,5 метър.
hygro - майстор
gnl77 написа:
Помпата не е потопяема .
Ами оттам трябваше да почнеш... От 11m не е възможно да изпомпва. Дори ако съществуваше "идеална" помпа, щеше да може да засмуква най-много от ~10,4m. Реалните от доста по-малко.

Не разбрах тръбата обсадна ли е. Пробвай с потопяема помпа, ако диаметърът на тръбата позволява...
gnl77 - помощник
Тръбата е 1 цол и адна четвърт . А ако сложа тази помпа която имам по - ниско т .е да засмуква от по малка дълбочина дали ще има ефект?
LazarGanev - "Велик майстор"
Естествено, че ще стане, ама трябва да я вкопаеш поне на 3 метра.
dragozow - майстор
Няма помпа която да е на повърхността и да тегли от 11 метра. Трябва да е потопяема и да ползваш напора и, за целта има специални сондажни помпи които изглеждат така:
http://hitachi.bg/ViewProduct.aspx?id=726
Има подобни с по-малък диаметър и по-голям напор и дебит. Ако е кладенец може да ползваш и друга потопяема помпа. Какъв е отвора на тръбата?

едит
Малък е тоя отвор за сонда. Има два варианта:

1. Да се разшири отвора и да сложиш сондажна помпа.
2. Да изкопаеш там където е тръбата дупка ~3 метра и там да пуснеш помпата. Понеже спомена помпа Gardena кажи ми кой модел е за да ти кажа дали ще ти свърши работа. Не трябва да е най-маломощната, желателно е да е от многостъпалните модели.
barekov1 - специалист
центробежната помпа триабва да е на не повече от 7 метра от водата така че правиш една шахта и го слагаш по ниско до водата :)
sensi - специалист
Здравейте. И аз бях пред такава дилема. Имам кладенец, който е с дълбочина 14м. Naskata е прав, че щом е повече от 8,5м, няма да може да тегли. Но аз се разрових в нета и обиколих няколко изложения и намерих каквото ми е нужно. Помпата е на GRUNDFOS и съм я сложил в мазето на разтояние 5м от кладенеца. Работи ми от 2 години и съм много доволен. Различното при нея е, че в кладенеца влизат 2 тръби и има инжектор накрая, който компенсира точно тази разлика в дълбочината. Ако искаш мога да ти кажа модела и да приложа няколко снимки.
gnl77 - помощник
Ако можеш напиши повече информация много ще съм ти благодарен !
sensi - специалист
Ето ти инфо и малко снимки от мойта система. Аз съм с модел JD Basic 4, като ми захранва идеално етажа от къщата. Ти ако искаш си купи по- големия модел(излизаше с 100 отгоре).Цялото оборудване ми излезе около 650 лв, като не се смята труда - той си е от мен. Е жената почерпи, все пак има вода в горещините. Успех.

Прикачен файл

DSC05371.JPG
DSC05371.JPG (84.58 KиБ) Видяна 13318 пъти

Прикачен файл

DSC05378.JPG
DSC05378.JPG (94.71 KиБ) Видяна 13318 пъти

Прикачен файл

DSC05375.JPG
DSC05375.JPG (87.34 KиБ) Видяна 13318 пъти

Прикачен файл

Pages from BASIC_Brochure1.jpg
Pages from BASIC_Brochure1.jpg (51.3 KиБ) Видяна 13318 пъти

Прикачен файл

Pages from BASIC_Brochure-2.jpg
Pages from BASIC_Brochure-2.jpg (68.99 KиБ) Видяна 13318 пъти
mxx_bg - помощник
какъв е размера на ежектора.Дали може да влезе в 80 мм сондаж.
  • 1
  • 2

Тема "Водата в сондата свършва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: